24.01.2013 - E-commerce - czyli o bezpiecznym i efektywnym handlu w sieci

24 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona branży e-commerce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął PMI Poland Chapter, za co serdecznie dziękujemy. To dzięki Państwu, była możliwa organizacja tej konferencji.
Konferencja rozpoczęła się panelem prawnym, Kancelarii Olesiński&Wspólnicy, w którym Pan Grzegorz Wanio oraz Pani Aleksandra Płucienik, poruszyli ważne zagadnienia związane z rynkiem e-commerce. Pierwszy wykład miał na celu zapoznanie uczestników z zasadami tworzenia poprawnego regulaminu sklepu internetowego oraz z błędami jakie często pojawiają się w takich regulaminach. Jako kupujący powinniśmy mieć świadomość co nam wolno, czego nie, natomiast osoby sprzedające powinny wiedzieć na co mogą sobie pozwolić przy w e-handlu. Nie rzadko zdarzają się sytuacje, w których wymuszane są dane osobowe klienta czy też nielegalny spam trafiający na nasze skrzynki e-mailowe. Zainteresowanie gości, potwierdziła ocena wykładu, która osiągnęła najwyższy wynik.
Kolejna część spotkania, to sesja rozwiązań informatycznych, w której udział wzięli przedstawiciele firm: Fortinet, CertyfikatySSL oraz OPTeam.Pan Marcin Wójcik, Major Account Manager w firmie Fortinet, odpowiedział na pytanie- Czy bezpieczna infrastruktura IT wpływa na efektywny biznes w sieci? Przedstawił najnowsze technologie security stworzone specjalnie dla branży e-commerce, dzięki którym funkcjonowanie e-sklepów staje się znacznie bezpieczniejsze a dane krązace w sieci są chronione. O bezpieczeństwie danych Klienta i firmy w oparciu o protokół SSL to temat omówiony przez Pana Daniela Karchut, reprezentanta firm CertyfikatySSL. Podczas prelekcji, Pan Daniel wyjaśnił czym jest certyfikat SSL oraz dlaczego jest on niezbędny w dużych platformach e-commerce. Ostatnim wykładem w tym panelu, była prezentacja Pana Jakuba Bronczyka, Menedżera ds. Kluczowych Klientów firmy OPTeam S.A. . Na podstawie zrealizowanego projektu dla firmy Praktiker, uczestnicy dowiedzieli się jak zarządzać i tworzyć sklep internetowy.
Konferencję zakończyło wystąpienie dotyczące e-merchandisingu, Pana Borys Skraba, zajmującego stanowisko sales director w firmiw Bold Brand Commerce Sp. z o.o.

Dziękujemy za wszystkie opinie dotyczące wydarzenia oraz jej organizacji. Jednocześnie pragniemy przekazać serdeczne podziękowania dla Sponsorów konferencji, dzięki którym mogliśmy się spotkać oraz Patronom Medialnym.

ECOMMERCE2013

Please publish modules in offcanvas position.