EduTech - cyfrowa transformacja w edukacji

28.09.2021 r.

Globalny lockdown okazał się katalizatorem, który nie tylko przyspieszył wdrożenie pracy zdalnej na większą skalą w większości przedsiębiorstw, ale także wprowadzenie w szkołach zdalnego nauczania opartego na technologiach cyfrowych. Sektor edukacji musiał więc zmierzyć się ze sporymi zmianami odczuwalnymi dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz informatyków.
Czy nauczanie zdalne lub hybrydowe na stałe wpisze się w harmonogram prac szkoły? Czy dane szkół i placówek oświatwych są bezpieczne w cyberprzestrzeni? 

Dowiedz się więcej, weź udział w konferencji "EduTech - cyfrowa transformacja w edukacji", która odbędzie się 28 września 2021 ONLINE.

 

Prelekcje poprowadzą:

- Izabella Bartol – nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, autorka bloga www.polskizklasa.pl; członkini grupy Superbelfrzy RP
"TIK-owe zachwyty - sposoby wykorzystywania narzędzi online w procesie rozwijania uczniowskiej kreatywności"
(Celem wykładu jest pokazanie, że narzędzia TIK, które wykorzystywali nauczyciele w swojej pracy podczas lekcji zdalnej nie powinny pójść w zapomnienie. Dzięki nim uczniowie rozwinęli swoje umiejętności technologiczne, czego prawdopodobnie nie zrobiliby, gdyby nie uczyli się zdalnie. Warto więc wykorzystać uczniowską wiedzę i umiejętności również podczas nauki stacjonarnej do rozbudzenia w nich pokładów kreatywności.)

- Maria Zdziech - manager ds. produktów w dziale Mac Technologie, Grupa MAC S.A.
"Najwyższa jakość edukacji"
(Okres edukacji zdalnej sprawił, że proces zdobywania wiedzy musi przejść transformację i wdrożyć elementy cyfrowe. Jak odnaleźć się w gąszczu informacji, wybierając odpowiedni rodzaj sprzętu i pomocy dydaktycznych? W co zainwestować, żeby nauka stała się przyjemnością, nawet w obliczu kolejnej fali epidemii? Jakie projekty rządowe pozwalają na dofinansowanie zakupu sprzętu i pomocy dydaktycznych? Na te pytania, odpowiedzi znajdziecie Państwo w trakcie naszej prelekcji.)

- Katarzyna Buncler – pedagog i nauczyciel, autorka nowatorskiej metody nauczania: Angielski Metoda na Boba
"Jakiej transformacji potrzebuje szkoła, by można było wykorzystać potencjał uczniów dla przyszłego biznesu łącząc satysfakcję z pracy z wysoką produktywnością."
(Po co chodzimy do szkoły, po co żyjemy? Dlaczego każdy z nas jest inny? Czy dzieci są dla szkoły, czy szkoła jest dla dzieci? Czy człowiek jest dla pracy, czy praca jest dla człowieka? Dzisiejsza szkoła zdecydowanie potrzebuje transformacji, ponieważ jej obecny model tkwi w przeszłości i przygotowuje dzieci do życia w świecie, którego już nie ma. Czy wystarczy tylko transformacja technologiczna?)

- Dariusz Martynowicz - nauczyciel języka polskiego, członek grupy SUPERBELFRZY RP, Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA.
"Dla każdego dyrektora i nauczyciela - czyli Nearpod jako narzędzie do współpracy i projektowania."
(W Nearpodzie stworzysz od A do Z lekcję, w której informacje będą się przeplatały z zadaniami angażującymi uczniów: pytaniami otwartymi, ankietami, quizami, wycieczkami VR, modelami 3D, poleceniami: uzupełnij puste pola, Memory!
Wykorzystasz go także do szybkich interakcji z uczniami i nauczycielami! Użyjesz tablicy do współpracy, pytań otwartych, głosowania! Nearpod to narzędzie, które musisz poznać!)

- Olga Legat - adwokatka, managerka w EY Law
"Bezpieczeństwo danych osobowych nauczycieli i uczniów w szkole w czasach zdalnej nauki – perspektywa prawna"
Czasy zdalnej pracy z dziećmi zwróciły uwagę na to, że dane osobowe zarówno dzieci, jak i nauczycieli potrzebują szczególnej ochrony. Jakie są największe zagrożenia dla danych i kto jest odpowiedzialny za ich ochronę? Jakie mogą być konsekwencji w przypadku naruszenia ochrony danych?

 

Tematyka konferencji:

 • Nauczanie zdalne
 • Narzędzia do pracy zdalnej
 • Infrastruktura IT w szkołach
 • E-dokumentacja nauczania
 • Technologie mobilne
 • Komunikacja elektroniczna
 • Bezpieczeństwo danych szkół, uczniów i pracowników
 • Multimedialne narzędzia dydaktyczne
 • Oprogramowanie edukacyjne

 

Do udziału zapraszamy:

 • przedstawicieli jednostek samorządu terytoralnego
 • dyrektorów szkół
 • nauczycieli


Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

Uczestnikom gwarantujemy: materiały konferencyjne, możliwość konsultacji z Ekspertami.

PARTNERZY

Image
Image

PARTENRZY MERYTORYCZNI

Image
Image
Image

PRELEGENCI

Izabella Bartol – nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, autorka bloga www.polskizklasa.pl

Dariusz Martynowicz - Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA

Olga Legat - adwokatka, managerka w EY Law

Maria Zdziech - manager ds. produktów w dziale Mac Technologie, Grupa MAC S.A.

Katarzyna Buncler – pedagog i nauczyciel, autorka nowatorskiej metody nauczania: Angielski Metoda na Boba

© 2021 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.