PARTNERZY WYDARZENIA

Audtel jest firmą doradczo-analityczną z Polski. Specjalizuje się w działaniach mających na celu poprawę efektywności i bezpieczeństwa systemów informatycznych, logistycznych oraz w zarządzaniu energią elektryczną.

Od 2002 r. wspieramy Klientów w wyznaczaniu i osiąganiu ich celów biznesowych na różnych polach. Nasze działania z zakresu doradztwa IT pozwalają dokładnie zbadać rynek oraz celnie zaplanować przyszłe projekty. Analiza logistyczna i projektowanie systemów logistycznych usprawniają procesy transportowe czy produkcyjne, a tym samym zwiększają efektywność pracy przedsiębiorstwa. Polecamy się tym, którzy chcą wygenerować dodatkowe środki poprzez odpowiednie zarządzanie energią – oferujemy rozmaite sposoby zmniejszania kosztów oraz optymalizację zużycia energii. Wspieramy również podczas dostosowywania dokumentacji, procedur i systemów do wymogów przepisów z zakresu danych osobowych czy bezpieczeństwa informacji. Korzystając z naszej pomocy przy wdrażaniu RODO czy przeprowadzaniu audytu zgodności z KRI, Klient ma pewność, że spełnia wszystkie warunki prawne.

Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej, usytuowane na Politechnice Gdańskiej ma dwa główne zadania: dostarczanie mocy obliczeniowej na potrzeby pomorskiego środowiska badawczo-rozwojowego oraz świadczenie usług sieciowych dla uczelni i innych podmiotów w regionie. Sieć TASK powstała w 1993 r., a pierwszy superkomputer został zakupiony do Centrum w 1994 r.
Obecnie, infrastruktura obliczeniowa CI TASK opiera się na superkomputerze Tryton (176. miejsce na liście TOP500, 11.2017) – klastrze obliczeniowym składającym się z 1600 serwerów (węzłów obliczeniowych), umieszczonych w 40 szafach w 300 m2 serwerowni. Komputer jest chłodzony powietrzem, a jego zasilanie zapewnione jest poprzez zestaw UPS’ów wraz z akumulatorami i dwoma agregatami prądotwórczymi o łącznej mocy 1 MW.
Moc obliczeniowa superkomputera: 1.48 PFLOPS, jest udostępniana jest na dwa różne sposoby: (i) system wsadowy SLURM, (ii) chmura obliczeniowa. Pierwszy z nich jest tradycyjnym rozwiązaniem stosowanym przez naukowców wykonujących obliczenia: zadania są kolejkowane i wykonywane zgodnie z założoną polityką przydziału zasobów. Drugi, stosowany obecnie w większości zastosowań biznesowych, umożliwia wykorzystanie zarezerwowanej puli maszyn wirtualnych przez danego użytkownika.
Ciągły rozwój CI TASK, czego dowodem jest zaangażowanie w kolejne projekty unijne i krajowe, umożliwia aktualizację i utrzymanie nowoczesnej infrastruktury ICT. W najbliżej przyszłości planowana jest budowa nowej siedziby, w której ulokowane zostaną nowe serwerownie spełniające standardy Tier 3/4, jak również szereg nowych laboratoriów służących zarówno naukowcom jak i biznesowi.

Polski Instytut Data Center S.A. jest pierwszą i jedyną na polskim rynku specjalistyczną firmą zajmującą się wszelkimi aspektami związanymi z budową data center oraz doradztwem i audytami w tej branży. Budowa data center wymaga najwyższego poziomu wiedzy inżynierskiej. W związku z tym pełnimy również misję edukacyjną oraz prowadzimy cykle szkoleniowe.  Program certyfikacyjny opracowany na bazie metodologii norm CENELEC zapewnia stworzenie niezawodnego  i energooszczędnego data center, ponieważ wdrażany jest już na etapie koncepcji i projektowania.

PATRONAT MEDIALNY
© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki