• Opening Times: Mon - Sat 8.00 - 18.00

PRELEGENCI


 

Image

Marek Łucyk - Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. Z powodzeniem łączy pasje z życiem zawodowym. Od ponad 20 lat pracuje na rzecz miasta, które kocha. Z wykształcenia politolog. W 1998 roku został radnym Gdyni. Angażował się w działania Komisji ds. Sportu oraz był wieloletnim przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, dzięki czemu od podszewki poznał proces zarządzania budżetem miejskim. W 2011 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. Pod jego skrzydłami aktywność jednostki znacznie wzrosła, a priorytetami stały się: rozbudowa i powszechny dostęp do bazy sportowej oraz bezpłatnych zajęć dla mieszkańców w każdym wieku, a także sportowe szkolenie dzieci i młodzieży. Był przewodniczącym rady sportu, a także odpowiadał za organizację imprez sportowych, których renoma wykracza daleko poza granice kraju. Red Bull Air Race, Volvo Gdynia Sailing Days czy IRONMAN 70.3 Gdynia to marki doskonale znane kibicom. W 2018 roku został powołany na pełnomocnika prezydenta ds. realizacji projektów strategicznych. W tym samym roku objął funkcję wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju. Jest jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Wojciecha Szczurka. Liczne zadania, które przyczyniają się do zwiększenia jakości życia mieszkańców, realizuje w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, szkołami i radami dzielnic. Fakt, iż gdynianie uważają się za najszczęśliwszą społeczność w Polsce sprawia, że jego praca ma głęboki sens. Aktualnie skupia się na kreowaniu dalekosiężnej strategii, dzięki której Gdynia będzie jeszcze wspanialszym miejscem do życia. W pierwszym roku jego kadencji rozpoczęto realizację ponad 130 projektów na kwotę 250 milionów złotych.

Image

Robert Bednarski – Zastępca Dyrektora ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Absolwent ekonomii (UMCS w Lublinie), zarządzania projektami (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) i studiów MBA (Franklin University of Ohio). Od 2006 związany z Urzędem Miejskim Wrocławia. Odpowiedzialny m.in. za powołanie spółki in-house realizującej duże inwestycje, w której koordynował zadania związane z organizacją we Wrocławiu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, w tym budowy stadionu. Od 2014 Dyrektor Biura Zarządzania Projektami (od 2019 Biuro SmartCity i Zarządzania Projektami). Autor polityki i metodyki zarządzania projektami w UMW, a także koordynator ważnych dla miasta zadań związanych z inteligentnym i niskoemisyjnym transportem publicznym, kulturą, rewitalizacją, węzłem wodnym, a także dużymi imprezami kulturalnymi (Europejska Stolica Kultury 2016) i sportowymi (igrzyska The World Games 2017). Od 2015 rozwija ideę Smart City i Wrocław City Lab. Posiada tytuł certyfikowanego przez International Project Management Association na poziomie A dyrektora biura projektowego. Kilkukrotny laureat nagród za najlepiej zarządzany projekt w Polsce. Obecnie zainteresowany rozwojem i wdrażaniem innowacji.

Image

Piotr Hołubowicz - CEO SEEDiA
Inżynier po Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie ukończył kierunek automatyka i robotyka na specjalności robotyka. Jeszcze podczas studiów w 2013 r założył swój pierwszy start-up, w którym zajmował się produkowaniem drukarek 3D (3dproto sp. z o.o.). Drukarka flexFORM znalazła się w kilku topowych rankingach międzynarodowych. Założyciel studium projektowego versatilex, były research Manager integer.pl s.a. W 2015 roku stworzył pierwszy prototyp ławki solarnej, która została się pierwszym produktem założonej w 2016 roku w SEEDiA Sp z o.o, która jest liderem w kraju i jedną z wiodących spółek na Świecie w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City. Produkty spółki zdobywają wiele nagród wzorniczych oraz wyróżnień za innowacyjność.
Dotychczas zdobyte zdobyte wyróżnienia personalne:
- ranking Forbes 30 under 30,
- 15. miejsce w rankingu 50 kreatywnych w biznesie
- człowiek roku za promowanie oze,
- innowator 2016,
- nominacja do konkursu Innovators under 35 by MIT Review

Panelista:
⦁European Start-up Days 2018 “Future of Enviroment”
⦁IV Europejski Kongres Samorządów 2018 “Metropolie Przyszłości - Jak Tworzyć Aglomeracje Smart?”
⦁11. Forum Inwestycyjne w Tarnowie 2018 - “Jak skalować Start-up?”
⦁3. Forum przemysłowe w Karpaczu 2017 “Czeka nas słoneczna przyszłość? Perspektywy rozwoju rynku energii solarnej”
⦁XIII ekonomiczne forum młodych liderów - “Przedsiębiorstwa w świecie produktów smart- technologie przemysłu 4.0 w zasięgu ręki”
⦁Udział w debacie “Inteligentna Infrastruktura Miejska” podczas IV Forum Green Smart City 2018
⦁TEDx Kazimierz “The Art of Entrepreneurship” 2019 - Q&A panel

Image

Artur Racicki – Seryjny przedsiębiorca

Wspiera i prowadzi projekty startupowe zaangażowane społecznie (głównie cleantech) – poprawiające przez innowacje jakość życia, rozwiązujące problemy cywilizacyjne. Obecnie zaangażowany w spółki: SEEDiA – obszar smart city, Fair Water – odsalanie wody, FCAPP – organizacja eventów sportowych, Social Kiwi – agencja social media. Członek Rady Nadzorczej Social WiFi. Mentor w akceleratorze Startup Spark. Autor podcastu “Impact The Future” – gdzie rozmawia z innowatorami i ekspertami zmieniającymi świat na lepszy. Absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie obecnie gościnnie wykłada “Transfer innowacji ze startupu do korporacji”. W 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Akademii nagrodę absolwenta roku “Lew Koźmińskiego”. Posiada doświadczenie we współpracy z inwestorami, w tym z funduszami Venture Capital. Zwolennik świadomej konsumpcji oraz tzw. gospodarki współdzielenia. Spędził ponad 6 lat za granicą, na emigracji i w podróży. Odwiedził ponad 50 krajów na 5 kontynentach.

Image

Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego

lekarz, samorządowiec i społecznik, parlamentarzysta, polityk. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista chorób wewnętrznych. Ukończył studia podyplomowe w dziedzinie organizacji i ekonomiki ochrony zdrowia oraz podyplomowe studia menedżerskie z obszaru administracji publicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1984 r. należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego, zasiada we władzach wojewódzkich i krajowych tej partii. Członek Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Od grudnia 2001 r. nieprzerwanie pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego (w 2007 r. wybrany na posła VI kadencji Sejmu RP – zrezygnował z mandatu, pozostając na stanowisku Marszałka Województwa Mazowieckiego). Czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Animator współpracy kulturalnej, naukowej i biznesowej w województwie mazowieckim. Inicjator projektów i programów związanych m.in. ze zwiększeniem innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, e-rozwojem, bezpieczeństwem, służących ochronie i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego. Działa dla ludzi, dla Mazowszan. Angażuje się w sprawy regionu, jego zrównoważony oraz dynamiczny, wieloaspektowy rozwój, dba o efektywną strategię prorozwojową oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego. Promuje ideę samorządności, stawia na współpracę, kształtując społeczną kreatywność oraz lokalne partnerstwo w myśl zasady rzetelne informowanie – otwarte słuchanie. Podejmując codzienne wyzwania w pracy zawodowej na rzecz regionu, z empatią pochyla się też nad problemami innych ludzi, włączając się w akcje o wymiarze charytatywnym. Wspiera działania służące pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego oraz rozwojowi i kształtowaniu świadomości kulturowej mieszkańców Mazowsza. Aktywne i z sukcesem ubiegał się o naprawę systemu korekcyjno-wyrównawczego, tzw. janosikowego, stoczył batalię o podział statystyczny województwa. Pod jego przewodnictwem Mazowsze stało się jednym z najlepiej rozwijających się regionów europejskich.

Dwukrotnie wybrany najlepszym marszałkiem (2016 i 2018 r.) w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl.

Honorowy obywatel wielu mazowieckich miast i gmin.

© 2021 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.