PRELEGENCI


 

Image

Krystyna Jarek - Expert – Innovation Lead, Centrum Innowacji, ING Bank Śląski

W ING Banku Śląskim od pięciu lat, obecnie prowadzi projekty związane z rozwojem i wdrożeniem chatbotów. Projektowaniem innowacji zajmuje się od ponad piętnastu lat, między innymi dla Kompanii Piwowarskiej, Bosch-Siemens oraz Polpharma. Bogate doświadczenie biznesowe zdobyte w sprzedaży, dystrybucji, trade marketingu, marketingu i badań rynkowych przekłada na rozwój nowych projektów elastycznie dobierając różne metody (Design Sprint, Service Design, Meaningful Design). Od 2017 roku związana z Akademią im. Leona Koźmińskiego, gdzie prowadzi badania nad wpływem Sztucznej Inteligencji na satysfakcję klienta w ramach swojego doktoratu. Mentorka programu Starter Weekend organizowanej w ramach Młodzieżowej Akademii Przedsiębiorczości.

Image

Łukasz Piechowiak - Redaktor naczelny Fintek.pl

Redaktor naczelny Fintek.pl - najlepszego polskiego serwisu o sektorze FinTech. Ekspert sektora digital lending, specjalizuje się w ekonomicznej analizie prawa. Autor licznych publikacji, w tym naukowych, dotyczących rynku pracy, nowoczesnych ubezpieczeń społecznych (insurtech), inwestowania i wykorzystania technologii w finansach. Ekonomista, absolwent WPAiE na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2013-2016 był głównym ekonomistą w największym serwisie dla inwestorów w Polsce, gdzie odpowiedzialny był m.in. za blogbank.. Prywatnie lubi czytać książki napisane przez złośliwych ludzi.

Image

Tomasz Ćwik - Head of IT Strategy and Architecture Department, BNP Paribas Bank Polska

Manager IT od ponad 10 lat związany z sektorem bankowym, pracował po obu stronach barykady – bezpośrednio dla instytucji finansowych jak i firm technologicznych w sektorze FSI.  Autor strategii IT banku, przeprowadził zmianę modelu operacyjnego architektury, obecnie skupiony na rozbudowie teamu R&D oraz przewodzeniu programowi transformacyjnemu IT. Wcześniej skutecznie wprowadzał innowacje w sektorze bankowym, zarówno w obszarze płatności - współtworzył Polski Standard Płatność BLIK, jak i we wdrażaniu platform bankowości elektronicznej i mobilnej zarówno dla klientów detalicznych jak i korporacyjnych. Prywatnie wierny kibic polskich innowacji o globalnym zasięgu.

Image

Paulina Skrzypińska - Koordynator Laboratorium Innowacji, Pion Cyfrowej Transformacji, Bank BNP Paribas Polska S.A.

W 2008 rozpoczęła współpracę z inkubatorami, parkami naukowo-technologicznymi (InQbator, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Technopark Gliwice, Wrocławski Park Technologiczny etc.) i dalej z funduszami inwestycyjnymi (InQbator Seed, SpeedUp BRIdge Alfa etc.), gdzie m.in. wspierała ambitnych naukowców w komercjalizacji wyników ich prac naukowych. Pracowała przy regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych programach dedykowanych pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom (m.in. Erasmus for the Young Entrepreneurs). Przez lata współorganizatorka poznańskiej społeczności startupowej (Hive61, Poznań Startup Weekend, Poznań Offline Party, etc.). Wcześniej także aktywna dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka jednej z pierwszych w kraju audycji o startupach.

Image

Michał Miszułowicz – Koordynator Zespołu Relacji z Fintech, Bank BNP Paribas Polska S.A.

Pracę w sektorze bankowym rozpoczął w 2005 roku w BRE Banku. Od 2007 roku związany z Grupą BNP Paribas. Zaczynał od bieżącej obsługi klientów korporacyjnych, potem przeszedł do obszaru Business Development i Cash Management. Był członkiem zespołu Centrum Innowacji BNP Paribas, gdzie pracował nad wewnętrznymi innowacjami i tworzył podstawy do współpracy z dostawcami najnowocześniejszych rozwiązań. Reprezentował linię biznesową bankowości korporacyjnej w projektach PSD i MiFID oraz przy integracji Fortis Bank z BNP Paribas. Team Leader odpowiedzialny za raportowanie zarządcze bankowości korporacyjnej oraz koordynowanie projektów z Grupy BNP Paribas. Doświadczony Doradca Klienta Korporacyjnego. Współorganizował dwie edycje BNP International Hackathon oraz MIT Innovators Under 35. Mentor w programach szkoleniowych akceleracyjnych dla startupów z obszaru fintech i insurtech. Pasjonat technologii blockchain.

Image

Wojciech Gargul - Sales Director, Managed Mobility Division, Innergo Systems

Od prawie 10 lat koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań Apple dla biznesu blisko współpracując z producentem jako autoryzowany sprzedawca. Od 2015 roku w Innergo Systems, jedynej w Polsce firmie o statusie AAER (Apple Authorised Enterprise Reseller), jest odpowiedzialny za rozwój kanału sprzedaży rozwiązań mobilnych dla biznesu w szczególności opartych o platformy Apple. Expert z obszarów: rozwiązania mobilne Apple dla biznesu, Mobile Device Management, Enterprise Mobility Management.

Image

Aleksander Kijek - Chief Product Officer, Nethone

Doświadczony lider i entuzjasta nowych technologii, pasjonujący się branżą fintech i neuronauką. Na co dzień łączy swoją wiedzę techniczną z umiejętnościami miękkimi w IT. Zanim dołączył do zespołu Nethone, rozwijał swoje kompetencje jako lider projektu PISAK (inicjatywa dotycząca integracji społecznej osób silnie upośledzonych za pomocą technologii) oraz prowadząc liczne projekty w ramach American Jewish Joint Distribution Committee. W Nethone odpowiada za rozwój portfolio produktowego oraz biznesu, koordynuje pracę zespołów deweloperskich oraz badawczych i dba o sprawność operacyjną firmy.

 

Image

Paweł Wośko - Pre Sales & Technical Service Manager, Brother Central and Eastern Europe GmbH

W Brother od 2008 zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z technicznym wsparciem sprzedaży oraz serwisem. Jednym z podstawowych obszarów działalności jest przygotowywanie rozwiązań przystosowanych do wymagań klientów w zakresie zarządzania wydrukiem oraz obiegu dokumentów opartych na urządzeniach Brother.

 

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.