19.04.2012 - Systemy backupu i archiwizacji - kompleksowa ochrona zasobów firmy

19 kwietnia, Warszawa i kolejna odsłona konferencji "Systemy backupu i archiwizacji - kompleksowa ochrona zasobów firmy" juz za nami.

Replikacja, kopie zapasowe, konsolidacja, deduplikacja - backup w szczególach. Te i wiele innych jakże ważnych tematów związanych z ochroną danych i ich składowaniem zostały poruszone na konferencji 19 kwietnia.

Wprowadzenie do tematu rozpoczął znamienity gość Pan prof. dr hab. inż Wojciech Cellary, który opowiedział uczestnikom o głównych wyzwaniach prywatności wobec trendów rozwojowych informatyki. 
Po wykładzie inauguracyjnym przyszedł czas na wystąpienie Złotego Sponsora, firmy S4E i EMC. Pani Ewelina Kurzeja przedstawiła nie tylko możliwości i rozwiązania jakie oferuje firma EMC ale uświadomiła wszystkim zgromadzonym gościom jak istotny jest wzrost świadomości i konieczność ochrony coraz większych zasobów w przedsiębiorstwach przy tak dynamicznym przyroście danych.

Po dwóch tak interesujących prezentacjach przyszedł czas na oddech i pierwsze refleksje a także rozmowy.

Punktualnie o 11.50 rozpoczął swoje wystąpienie Pan Aleksander Tarkowski z firmy Avnet z tematem "Produkty, technologie i rozwiązania w zakresie storage IBM". Celem wystąpienia było zaprezentowanie dość obszernych możliwości jakie oferuje firma IBM w temacie storage.

Pan Adam Kostecki i Pan Paweł Odor z firmy Kroll Ontrack poprowadzili wykład "System Error - co gdy zawiedzie backup?", w którym przedstawili m.in. "z bliska" na konkretnych przykładach jak wyglądają uszkodzenia sprzętowe, uszkodzenia dysków: jakie są przyczyny utraty danych i jak skutecznie je odzysać.

Kolejnym prelegentem był wszystkim znany Pan Arthur Kilian z firmy actidata. Pan Arthur w swoim wystąpieniu mówił o tym jak ważnym i niezbędnym elementem w strategii bezpieczeństwa informacji każdej firmy jest backup i archiwizacja.

Przedostatni wykład rozpoczął Pan Jerzy Adamiak z firmy Alstor w temacie "Kompletne rozwiązanie backupowe z wykorzystaniem CA ARCServe Backup r16 for Windows i serwerów NAS z Windows Storage Server 2008".

Ostatnim prelegentem był Pan Tomasz Spyra z firmy RAFcom. Pan Tomasz przekazał uczestnikom spotkania informację nt. prawidłowego projektowania i wdrażania systemów backupu.

W trakcie przerw uczestnicy mieli okazję odwiedzić stoiska wystawowe Firm i bezpośrednio porozmawiać o prezentowanych w trakcie wykładów systemach.

Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzenia ch organizowanych przez firmę MultiTrain.

Bardzo serdecznie dziękujemy również:

arch2012

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki