24.01.2013 - E-commerce - czyli o bezpiecznym i efektywnym handlu w sieci

24 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona branży e-commerce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął PMI Poland Chapter, za co serdecznie dziękujemy. To dzięki Państwu, była możliwa organizacja tej konferencji.
Konferencja rozpoczęła się panelem prawnym, Kancelarii Olesiński&Wspólnicy, w którym Pan Grzegorz Wanio oraz Pani Aleksandra Płucienik, poruszyli ważne zagadnienia związane z rynkiem e-commerce. Pierwszy wykład miał na celu zapoznanie uczestników z zasadami tworzenia poprawnego regulaminu sklepu internetowego oraz z błędami jakie często pojawiają się w takich regulaminach. Jako kupujący powinniśmy mieć świadomość co nam wolno, czego nie, natomiast osoby sprzedające powinny wiedzieć na co mogą sobie pozwolić przy w e-handlu. Nie rzadko zdarzają się sytuacje, w których wymuszane są dane osobowe klienta czy też nielegalny spam trafiający na nasze skrzynki e-mailowe. Zainteresowanie gości, potwierdziła ocena wykładu, która osiągnęła najwyższy wynik.
Kolejna część spotkania, to sesja rozwiązań informatycznych, w której udział wzięli przedstawiciele firm: Fortinet, CertyfikatySSL oraz OPTeam.Pan Marcin Wójcik, Major Account Manager w firmie Fortinet, odpowiedział na pytanie- Czy bezpieczna infrastruktura IT wpływa na efektywny biznes w sieci? Przedstawił najnowsze technologie security stworzone specjalnie dla branży e-commerce, dzięki którym funkcjonowanie e-sklepów staje się znacznie bezpieczniejsze a dane krązace w sieci są chronione. O bezpieczeństwie danych Klienta i firmy w oparciu o protokół SSL to temat omówiony przez Pana Daniela Karchut, reprezentanta firm CertyfikatySSL. Podczas prelekcji, Pan Daniel wyjaśnił czym jest certyfikat SSL oraz dlaczego jest on niezbędny w dużych platformach e-commerce. Ostatnim wykładem w tym panelu, była prezentacja Pana Jakuba Bronczyka, Menedżera ds. Kluczowych Klientów firmy OPTeam S.A. . Na podstawie zrealizowanego projektu dla firmy Praktiker, uczestnicy dowiedzieli się jak zarządzać i tworzyć sklep internetowy.
Konferencję zakończyło wystąpienie dotyczące e-merchandisingu, Pana Borys Skraba, zajmującego stanowisko sales director w firmiw Bold Brand Commerce Sp. z o.o.

Dziękujemy za wszystkie opinie dotyczące wydarzenia oraz jej organizacji. Jednocześnie pragniemy przekazać serdeczne podziękowania dla Sponsorów konferencji, dzięki którym mogliśmy się spotkać oraz Patronom Medialnym.

ECOMMERCE2013

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki