24.11.2020 r.

DATA CENTER NOWEJ GENERACJI

Szanowni Państwo
24 listopada 2020 roku odbyła się konferencja online "Data center nowej generacji". Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za aktywność, Partnerom i Prelegentom za merytoryczne panele.

Zapraszamy do śledzenia aktualnego kalendarium wydarzeń na naszej stronie oraz na Facebooku.

W ramach konferencji odbyła się sesja merytoryczna zorganizowana przez Schneider Electric: "Niezawodne data center. Zbuduj lub zmodernizuj w opraciu o innowacyjne rozwiązania i usługi od Schneider Electric."
W obecnej sytuacji sprawne przetwarzanie danych i zapewnienie wysokiej niezawodności Data Center przy jednocześnie wysokiej efektywności energetycznej jest jeszcze bardziej istotne, niż kiedykolwiek wcześniej. Wpływa na to chociażby rosnąca liczba urządzeń podłączanych w każdej sekundzie do Internetu Rzeczy, rozwój technologii 5G i nabierający popularności model pracy zdalnej i komunikacji autonomicznej. Podczas prezentacji dowiesz się, w jaki sposób zapewnić wysoką efektywność i niezawodność Data Center korzystając z rozwiązań Schneider Electric. Poznasz również najnowsze trendy na rynku Data Center i dowiesz się więcej o EcoStruxure - monitoringu i zarządzaniu infrastrukturą IT.

- Cezary Gutowski – Sales Support Manager (UPS), Schneider Electric: "Jak oszczędzić na miejscu oraz zmniejszyć koszty energii przy planowaniu infrastruktury energetycznej Data Center"

- Sebastian Zasina - Data Center Solution Architect, Schneider Electric: "Uczmy się od największych. Co odróżnia Data Center budowane przez operatorów globalnych rozwiązań chmurowych"

- Mariusz Jakubiec - Area Sales Manager – Precission cooling, Schneider Electric: "Optymalizacja systemu klimatyzacji sposobem na zwiększenie oszczędności energii i ograniczenie nakładów inwestycyjnych"


Ponadto wykłady poprowadzili:

 • Paweł Kowalski - Technical Account Manager, Indevops
  Paweł Orzechowski - Lead Architect, Indevops
  "Do chmury czy nie do chmury? A jak nie chmura to co? Czyli co zrobić by moje data center było konkurencyjne względem chmury publicznej, bo tańsze to na pewno jest"
  (Korzystanie z publicznej chmury obliczeniowej mimo widocznych korzyści stawia też sporo wyzwań, które suma summarum stanowią sporą rewolucję. Dlatego firmy opóźniają ten ruch, a jednocześnie są zainteresowane alternatywami, czyli jak osiągnąć coś podobnego, ale we własnym data center. Podczas wystąpienia prelegenci opowiedzą o takiej alternatywie, która w naszym odczuciu jest do zrealizowania w sposób stosunkowo prosty i stosunkowo niskim kosztem - bez rewolucji i w oparciu o sprawdzone narzędzia, które wdrażane są podczas realizacji usługi dla klientów. To jest pierwsza część jednego z dwóch wystąpień o drodze do chmury obliczeniowej. W czasie tej części opowiemy o podstawach polegających na przekształceniu infrastruktury centrum przetwarzania w coś co można nazywać Data Center Nowej Generacji i co stanowi podstawy chmury obliczeniowej.)

 

 • Robert Jackowski - Utrzymanie i Obsługa Usług Data Center, Zespół Utrzymania Centrum Danych / Departament Infrastruktury Informatycznej, mBank
  "Klasyczne vs modułowe Data Center"
  (- budowa lub dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb instalacji Data Center - mity i fakty z procesu inwestycyjnego oraz zarys idei kontenerowego Data Center
  - dla kogo rozwiązaniem jest serwerownia kontenerowa i modułowa lub moduły mocy w formie kontenerowej
  - czas pandemii na rynku światowym ale i w Polsce przyspieszył połączenie budowy tradycyjnej z kontenerową które się nie wykluczają a wręcz wspierają
  - różnice realizacyjne i na co się przygotować z punktu widzenia prawa budowlanego (z doświadczenia realizacji serwerowni kontenerowych na przestrzeni ostatnich 5 lat)

 

 • Michał Bistuła – Senior IT Manager, mBank
  "Przygotowanie powierzchni DC do migracji sprzętu IT"

 

 • Konrad Wójcik - Product Manager ds. IT i Data Center, Rittal
  "Rittal Edge Data Center - skalowalne, elastyczne rozwiązania dla każdych potrzeb"
  (Przemysł 4.0, automatyczne płatności, mobilny streaming czy autonomiczna jazda wymagają najkrótszych czasów reakcji, najwyższego poziomu bezpieczeństwa i stałej dostępności. Dokładnie to oferują rozwiązania Rittal Edge Data Center. Mogą one bezpiecznie i precyzyjnie zapisywać, przetwarzać oraz udostępniać duże ilości danych w czasie rzeczywistym dokładnie tam, gdzie są one potrzebne. Stopień w jakim IoT i IIoT zmieni naszą przyszłość, zależy od projektowania szybszych, bezpieczniejszych i skalowalnych rozwiązań do tworzenia fizycznej infrastruktur IT. Opowiemy o seryjnie produkowanych rozwiązaniach dedykowanych dla projektowania i budowy Data Center, z innowacyjnymi technologiami chłodzenia w małym przedziale mocy, średnim oraz dużym, charakteryzujące się największą efektywnością w najmniejszej możliwej przestrzeni, niezawodnością, redundancją i odpornością na awarie.)

 

 • Katarzyna Gorzkowska - Prawnik, APLAW
  "Ochrona danych osobowych podczas świadczenia usług w centrach danych"
  (- Data Center, a RODO - czy korzystanie z Data Center zawsze wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych?
  - Przechowywanie danych osobowych, czyli przetwarzanie danych osobowych.
  - Umowa powierzenia danych osobowych - nowe wytyczne EROD.)

 

 • Hieronim Dąbrowski - Associate, Domański Zakrzewski Palinka (DZP)
  "Wyzwania prawne dla cyberbezpieczeństwa w Data Center"
  (W ramach niniejszej prelekcji omówione zostaną obowiązki prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa, zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa, a także przedstawione zostaną podstawowe informacje w zakresie samoregulacji.)
 
Tematyka konferencji:
 • Projektowanie i budowa data center
 • Zarządzanie infrastrukturą danych – efektywność i obniżanie kosztów
 • Zapasowe centrum danych
 • Energooszczędne systemy zasilania awaryjnego
 • Wirtualizacja i automatyzacja dc
 • Chłodzenie i zasilanie w centrum danych
 • Uruchamianie i zarządzanie danymi w chmurze
 • Efektywność energetyczna – jak optymalizować koszty energii
 • Bezpieczeństwo danych – backup i ochrona danych
 • Odtwarzanie danych po awarii
 • Usługi kolokacji


Grupa docelowa:

Osoby odpowiedzialne w firmie za inwestycje, bezpieczeństwo danych, ciągłość biznesu m.in.:

 • CIO, kierownicy działów IT
 • Członkowie Zarządu ds. IT, nowych inwestycji
 • Dyrektorzy i Kierownicy techniczni
 • Osoby zarządzające infrastrukturą IT
 • Dyrektorzy finansowi
 • Szefowie bezpieczeństwa danych
 • Business Continuity Managerowie
 • Dyrektorzy strategiczni
 • Kierownicy projektów oraz analitycy
 • Administratorzy systemów IT

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla pozostałych osób, w tym przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych - opłata za osobę wynosi 500 zł + 23% VAT*

PARTNERZY
Image
Image
Image
Image
Image

PRELEGENCI

Paweł Orzechowski - Lead Architect, Indevops

Katarzyna Gorzkowska - Prawnik, APLAW Artur Piechocki

Mariusz Jakubiec - Area Sales Manager – Precission cooling, Schneider Electric

Konrad Wójcik - Product Manager ds. IT i Data Center, Rittal

Kornel Kundzicz - Architekt Systemów Informatycznych, Pamięci Masowe & Systemy Bezpieczeństwa Danych w Infonet Projekt SA

Paweł Kowalski - Technical Account Manager, Indevops

Robert Jackowski - Utrzymanie i Obsługa Usług Data Center, Zespół Utrzymania Centrum Danych / Departament Infrastruktury Informatycznej, mBank

Sebastian Zasina - Data Center Solution Architect, Schneider Electric

Krystian Nowacki - IT presales, Huawei

Hieronim Dąbrowski - Associate, Domański Zakrzewski Palinka (DZP)

Michał Bistuła – Senior IT Manager, mBank

Cezary Gutowski – Sales Support Manager (UPS), Schneider Electric

Tomasz Wojda - Business Dvelopment Manager, Huawei Polska

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.