EduTech - cyfrowa transformacja w edukacji

21.04.2021 r.

Globalny lockdown okazał się katalizatorem, który nie tylko przyspieszył wdrożenie pracy zdalnej na większą skalą w większości przedsiębiorstw, ale także wprowadzenie w szkołach zdalnego nauczania opartego na technologiach cyfrowych. Sektor edukacji musiał więc zmierzyć się ze sporymi zmianami odczuwalnymi dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz informatyków.
Czy nauczanie zdalne lub hybrydowe na stałe wpisze się w harmonogram prac szkoły? Czy dane szkół i placówek oświatwych są bezpieczne w cyberprzestrzeni? 

Dowiedz się więcej, weź udział w konferencji "EduTech - cyfrowa transformacja w edukacji", która odbędzie się 21 kwietnia ONLINE.

W programie:

- Agnieszka Ogiegło - nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku
"Zdalne nauczanie na lekcjach matematyki"
(Uczestnicy poznają narzędzia internetowe do przygotowania atrakcyjnych materiałów na lekcje z matematyki. Zostaną zaprezentowane platformy e-learningowe zawierające ogromne zasoby interaktywne gotowe do wykorzystania na lekcjach oraz aplikacje online służące do tworzenia własnych materiałów interaktywnych.)

- Monika Kapuśniak - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu
"POMYSŁY na małe TIKI z wielką E-MOCĄ"
(Nie trzeba skomplikowanych aplikacji czy 100 kliknięć, aby poprowadzić zrównoważoną metodycznie, ciekawą i jednocześnie efektywną lekcję zdalną bez większego przygotowania. Wystarczy tylko nauczyć się kliku sztuczek, zastosować e-recykling i zawsze odkładać pomysły na swoje miejsce. Przyda się też sznurek, pudełeczko, lupa, księżniczka, rycerz i dwa jednorożce. I jeszcze Super Torba, oczywiście!)

- Iwona Brzózka -  Złotnicka - Prezeska Zarządu Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog
"Kompetencje przyszłości czyli jak i czego uczyć dziś, żeby przydało się jutro"
(Hasło kompetencje przyszłości wielu z nas przywodzi na myśl przede wszystkim kompetencje cyfrowe, widzimy potężny rozwój technologii i skupiamy się na tym, jak nauczyć się te technologie obsługiwać. I to wszystko prawda, ale czy na pewno to w "future skills" jest najważniejsze? Co na to naukowcy, badacze i co na to pracodawcy?)

- Piotr Pawlikowski - Video Collaboration Products Business Development Manager, Huawei region CEE&Nordic
"Efektywne nauczanie w sali lekcyjnej jak i na odległość"
(Podczas prezentacji przedstawimy Państwu, jak w prosty sposób zorganizować nauczanie hybrydowe wykorzystując do tego jedno urządzenie zainstalowane w Sali lekcyjnej. Przybliżymy możliwości połączenia tego co jest już na wyciągnięcie ręki z nowoczesną technolgią od Huawei)

- Marcin Lisowski - Key Account Manager Poland, Synology
"Synology w sektorze edukacyjnym - Rozwiązania dla szkół"
(Podczas tego eventu przedstawimy różne sposoby dostarczania szkołom, nauczycielom i uczniom intuicyjnych rozwiązań w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na cyfryzację w edukacji. Dowiedz się więcej o naszych funkcjach, takich jak tworzenie planu pokoju, wdrażanie bezpiecznej komunikacji pomiędzy uczniami i nauczycielami, a także korzyści z atrakcyjnego programu Synology EDU w Polsce. Ponadto pokażemy, w jaki sposób szkoły mogą efektywniej korzystać ze sprzętu przy pomocy Virtual DSM i uczynić z NAS główną bazę wiedzy szkolnej. Oczywiście opowiemy również o naszych narzędziach do tworzenia kopii zapasowych, produktach sieciowych i innych funkcjach)

- Paweł Biarda - Członek Zarządu Nexery
"Czy zdaliśmy egzamin ze zdalnego nauczania? Szanse i wyzwania dla szkoły online"
(Marzec 2020 roku otworzył zupełnie nowy rozdział w historii edukacji. Ani nauczyciele, ani uczniowie, ani rodzice – nikt nie był przygotowany do nagłego przeniesienia szkoły do online’u. Początkowo dominowało poczucie tymczasowości, szybko jednak okazało się, że forma zdalna pozostanie z nami na dłużej. Badania wskazywały, że proces migracji szkoły do świata cyfrowego nie przebiegał bezboleśnie, generując krytykę i nieprzychylne opinie. Edukacja zdalna to jednak nie tylko niepokój i zagrożenia – to wiele dodatkowych możliwości i przede wszystkim zjawisko umożliwiające kompleksowe wyrównywanie szans cywilizacyjnych.)

Tematyka konferencji:

 • Nauczanie zdalne
 • Narzędzia do pracy zdalnej
 • Infrastruktura IT w szkołach
 • E-dokumentacja nauczania
 • Technologie mobilne
 • Komunikacja elektroniczna
 • Bezpieczeństwo danych szkół, uczniów i pracowników
 • Multimedialne narzędzia dydaktyczne
 • Oprogramowanie edukacyjne

 

Do udziału zapraszamy:

 • przedstawiciele jednostek samorządu terytoralnego
 • dyrektorów szkół
 • nauczycieli


Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

Uczestnikom gwarantujemy: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.

PARTNER SREBRNY

Image

PARTNERZY

Image
Image

PRELEGENCI

Agnieszka Ogiegło - nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku

Marcin Lisowski  - Key Account Manager Poland, Synology

Monika Kapuśniak - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu

Paweł Biarda - Członek Zarządu ds. Sprzedaży (CCO) w firmie NEXERA

Iwona Brzózka-Złotnicka - Prezeska Zarządu Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

Piotr Pawlikowski -  Video Collaboration Products Business Development Manager, Huawei region CEE&Nordic

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.