Szanowni Państwo
16 września 2021 roku odbyła się konferencja online "Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania". Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za aktywność, Partnerom i Prelegentom za merytoryczne panele.
Zapraszamy do śledzenia aktualnego kalendarium wydarzeń na naszej stronie oraz na Facebooku.
- dr Julia Siderska - Politechnika Białostocka, Wydział Inżynierii Zarządzania
"Automatyzacja procesów biznesowych przy wykorzystaniu technologii Robotic Process Automation."
(Wśród globalnych trendów technologicznych przyspieszających transformację cyfrową przedsiębiorstw coraz powszechniej wskazywana jest automatyzacja i robotyzacja, które należy rozpatrywać w dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich obejmuje maszyny i roboty przemysłowe wykorzystywane w przedsiębiorstwach produkcyjnych, wspierające procesy wytwarzania. Drugi obszar to automatyzacja i robotyzacja procesów biznesowych (ang. Robotic Process Automation - RPA), czyli rozwiązania IT służące do automatyzacji powtarzalnych, prostych i czasochłonnych zadań. Celem wykładu będzie omówienie możliwości aplikacyjnych technologii Robotic Process Automation, w której robot programowy naśladuje czynności wykonywane przez ludzi w graficznym interfejsie użytkownika aplikacji i automatyzuje ich wykonywanie. Dodatkowo, wskazane zostaną procesy o dużym potencjale do robotyzacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące wdrożenia takich rozwiązań w przedsiębiorstwie.)
- Marek Amrozy - Prokurent, Kierownik działu efektywności energetycznej, NAPE Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
"W jaki sposób Przemysł 4.0 może być odpowiedzią na megatrendy związane ze zmianami klimatycznymi? Jak efektywnie spełnić oczekiwania klientów w zakresie redukowania śladu węglowego?"
- Klaudia Stańczyk - Key Account Manager w OPTeam S.A. i Dariusz Kras - Presales ERP w zakresie rozwiązań produkcyjnych w OPTeam S.A.
"Zarządzanie produkcją przy wykorzystaniu systemu klasy ERP"
(Prelekcja będzie podzielona na 2 części:Prezentacja firmy Opteam S.A. jako eksperta w zakresie rozwiązań informatycznych dla przemysłu; prezentacja narzędzia TimeLine ERP, które jest specjalizowanym systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie procesem wytwarzania)
- Julian Malaka - Specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)
"Transformacja cyfrowa – inteligentne rozwiązania produkcyjne"
(Transformacja cyfrowa jest podstawą inteligentnych rozwiązań produkcyjnych, w których synergicznie łączy się potencjał ludzki z wysoko zaawansowanymi systemami informatycznymi oraz technologicznymi. Maszynowe uczenie się, algorytmy obróbki danych i narzędzia zarządzenia tymi ostatnimi prowadzą do wsparcia człowieka oraz usprawnień w takich obszarach, jak: utrzymanie ruchu, łączność w hali produkcyjnej, analiza procesu, wsparcie operatora, elastyczność wytwarzania, sterowanie maszynami, planowanie produkcji, kluczowe wskaźniki wydajności.
Modernizacja powyższych sfer nie musi być jednak rewolucyjna. Może odbywać się w sposób zrównoważony lecz ciągły – przy współczesnej dynamice postępu technicznego, jak i oczekiwań rynku, nie sposób „postawić kropkę” w planach rozwojowych. Kluczowe są zrozumienie potencjału transformacji i określenie możliwości, celów oraz harmonogramu działań, co wymaga odpowiedniego podejścia i metodyki. Tego wszystkiego – w skrócie – będzie dotyczyć prelekcja.
- Anna Mazur - Key Account Manager Mobile Solutions Business Division, Europe Panasonic System Communications Company Europe
"Panasonic – Symbioza świata realnego i wirtualnego"
(Panasonic jest światowym liderem w opracowywaniu produktów i technologii w obszarze elektroniki konsumenckiej, wyposażenia domów i rozwiązań dla motoryzacji, przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Od ponad 100 lat wprowadzamy nowe technologie mające służyć poprawie życia ludzi. W obszarze B2B firma produkuje m.in. wzmocnione notebooki, tablety i urządzenia typu handheld marki Toughbook. Dzięki niepowtarzalnej trwałości, łączności i specjalistycznym funkcjom Toughbook zmienia procesy działania wielu firm i organizacji w takich branżach, jak logistyka, transport, budownictwo, produkcja, handel, a także w sektorze obronnym i służbach publicznych.)
- Agata Chudzińska - architekt rozwiązań i Marek Bernolak - specjalista ds. Internetu Rzeczy (IoT), Apollogic
"Automatyzacja procesów z AI i Industrial Internet of Things"
Tematyka konferencji:
- Zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa i utrzymanie ruchu
- Nadzorowanie procesów
- Efektywne zarządzanie produkcją
- Obsługa procesów logistycznych
- Elektroniczny obieg dokumentów
- Analiza i ocena efektywności produkcji
- Mobilne systemy
- Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)
- Sztuczna Inteligencja (AI)
- Cyberbezpieczeństwo
- Robotyka
- Druk 3D
Grupa docelowa:
Przedstawiciele zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w szczególności:
- Dyrektorzy i kierownicy ds. technicznych
- Dyrektorzy, kierownicy i mistrzowie produkcji
- Kierownicy i inżynierowie Utrzymania Ruchu
- Dyrektorzy, kierownicy i specjaliści ds. zakupów
- Właściciele firm, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych
- Dyrektorzy zarządzający
- Dyrektorzy i kierownicy ds. logistyki
- Szefowie departamentów informatyki
- Kierownicy planowania produkcji i dostaw
- Inżynierowie ds.jakości
Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.
Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*
* Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.
PARTNERZY
PARTNER MERYTORYCZNY
PRELEGENCI
dr Julia Siderska - Politechnika Białostocka, Wydział Inżynierii Zarządzania
Klaudia Stańczyk - Key Account Manager w OPTeam S.A.
Marek Bernolak - specjalista ds. Internetu Rzeczy (IoT), Apollogic
Marek Amrozy - Prokurent, Kierownik działu efektywności energetycznej, NAPE
Dariusz Kras - Presales ERP w zakresie rozwiązań produkcyjnych w OPTeam S.A.
Julian Malaka - Specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)
Agata Chudzińska - architekt rozwiązań, Apollogic