bannery-pirb-11.png
Szkolenie Projektowanie planów ciągłości działania

Szkolenie przygotowuje do korzystania z wzorców dobrych praktyk z zapewniania ciągłości działania (normy BS 25999, BS 25777), a także ryzyka (ISO 27005, ISO 31000) i bezpieczeństwa (ISO 27001, ISO 27002).

Image

Technologie w opiece nad seniorami - rehabilitacja i sprzęt medyczny - 21.09.2023, ONLINE

Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia aż w tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż dwadzieścia procent Polaków.

Image

Nowe wyzwania w administracji publicznej - 28.09.2023, Warszawa

We współczesnym świecie, w którym na co dzień najczęściej poruszamy się w cyberprzestrzeniach najbardziej fundamentalnym zagadnieniem staje się cyberbezpieczeństwo. Wraz z rozwojem internetu niemal nieustanie trafiamy na zagrożenia powodowanie niewłaściwymi zabezpieczeniami czy niepoprawnym korzystaniem z zasobów sieci Stan cyberbezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa informacji, w adminisracji publicznej jest niewystarczający, co potwierdzają oficjalne dokumenty. 

Image

Cyberbezpieczeństwo w jednostkach samorządu terytorialnego - 29.09.2023, Warszawa

We współczesnym świecie, w którym na co dzień najczęściej poruszamy się w cyberprzestrzeniach najbardziej fundamentalnym zagadnieniem staje się cyberbezpieczeństwo. Wraz z rozwojem internetu niemal nieustanie trafiamy na zagrożenia powodowanie niewłaściwymi zabezpieczeniami czy niepoprawnym korzystaniem z zasobów sieci Stan cyberbezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa informacji, w adminisracji publicznej jest niewystarczający, co potwierdzają oficjalne dokumenty. 

Image

Legal Technology - 12.10.2023, ONLINE

Globalny postęp technologiczny w niemal każdym obszarze biznesu determinuje zmiany w branży prawniczej. Podobnie jak wszystkie inne sektory, również i branża prawna, kojarzona nadal z dość konserwatywnym środowiskiem, coraz mocniej odczuwa ogrom informacji, jakie każdego dnia “atakują” nas z każdej strony. Setki akt, regulacji, komentarzy i dokumentów. Rosnące stosy papierów. Brak scyfryzowanej wersji części z nich. Rozproszenie danych w różnych źródłach. Rozwiązania technologiczne ułatwiające świadczenie usług prawnych i pracę z przepisami to już konieczność.

 

Image

Systemy dla szpitali i placówek medycznych - 17.10.2023, Warszawa

Medycyna w Polsce, z punktu widzenia rozwoju cyfrowego, jest słabiej rozwinięta niż w wielu innych krajach. Ale przez półtora roku pandemii branża medyczna zanotowała ogromny skok technologiczny. Do telemedycyny w Polsce przekonało się w czasie pandemii zarówno wielu pacjentów, jak i lekarzy. Ogromnym pozytywem było wprowadzenie obowiązkowych e-recept. To pozwoliło na całą lawinę czynności po stronie placówek, jak i pacjentów, które umożliwiły różnego rodzaju wizyty telemedyczne.

Image

Bankowe systemy informatyczne - trendy i wyzwania - 24.10.2023, ONLINE

Cyfrowa transformacja umożliwia zaawansowaną modernizację każdego obszaru bankowości w oparciu o bezpieczny i sprawdzony model operacyjny. Nowe rozwiązania pozwalają na większą automatyzację, stosowanie sztucznej inteligencji oraz integrację danych z całej organizacji. Sektor bankowy stoi dzisiaj przed szeregiem globalnych i lokalnych wyzwań, które sukcesywnie odmieniają jego oblicze. Zmieniające się oczekiwania klientów, postęp technologiczny, zarządzanie ryzykiem, czy wyzwania regulacyjne to tylko niektóre z nich.

Image

Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym - 26.10.2023, Warszawa

Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, obejmująca szereg działań związanych z zapobieganiem sytuacjom kryzysowym oraz odpowiednim reagowaniem w przypadku zaistnienia zagrożenia. Jak wygląda kooperacja służb ratunkowych i administracji publicznej? Jakie są zasady opracowywania planów zarządzania kryzysowego?

Image

Jak zabezpieczyć dane w firmie i cyberprzestrzeni - 27.10.2023, ONLINE

Rozwój cyberprzestrzeni może generować wzrost poziomu niebezpieczeństwa dla gromadzenia danych osobowych na cyfrowych nośnikach oraz urządzeniach. W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć takie dane przed nieuprawnionymi osobami lub utratą? Jak ochronić dane osobowe zarówno w małych, jak i większych przedsiębiorstwach? Dowiedz się, czym są takie dane, jak oszacować ryzyko ich utraty oraz jakie zabezpieczenia wdrożyć, żeby to zagrożenie zminimalizować.

Image

Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT - 16.11.2023, ONLINE

W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo sieci, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami z Internetu. Stosowne zabezpieczenia należy dobierać, mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.

Image

Data Center Nowej Generacji - 24.11.2023, ONLINE

Doba pandemii wymusiła na firmach zmiany dotychczasowego modelu korzystania z systemów informatycznych. Szczególnie małe i średnie firmy szukały rozwiązań bezpieczniejszych, bardziej niezawodnych i elastycznych, niż serwery lokalne. W poszukiwaniach metod na zachowanie efektywności i bezpieczeństwa narzędzi IT ważne kryterium stanowią koszty – nowe rozwiązania nie powinny być droższe od dotychczasowych. 

Image

Informatyzacja placówek medycznych - 28.11.2023, ONLINE

Przy odpowiedniej dyscyplinie informatyzację można przeprowadzić w wyznaczonych ustawowo terminach. Proces informatyzacji ochrony zdrowia niesie za sobą bardzo korzystne skutki. Niektóre, tak jak np. usprawnienie w rozliczaniu świadczeń czy obniżenie kosztów archiwizacji danych i dostępu do nich, placówka odczuje od razu. Dostrzeżenie innch zajmuje czasem kilka miesięcy.

Image

Facility & Property Management - 29.11.2023, Warszawa

Zarządzanie nieruchomością, to proces trudny i złożony, który stawia przed zarządcą wiele wyzwań – kwestia bezpieczeństwa w budynku, utrzymanie urządzeń i obiektów, outsourcing, kontrola finansowa, relacje z klientami… Ogromna odpowiedzialność ciążąca na osobach wykonujących ten zawód zmusza je do stałego podnoszenia kwalifikacji. Jakie są najnowsze trendy w obszarze zarządzania nieruchomościami?

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki