bannery-pirb-11.png
Szkolenie Projektowanie planów ciągłości działania

Szkolenie przygotowuje do korzystania z wzorców dobrych praktyk z zapewniania ciągłości działania (normy BS 25999, BS 25777), a także ryzyka (ISO 27005, ISO 31000) i bezpieczeństwa (ISO 27001, ISO 27002).

Image

Legal Technology - innowacje dedykowane prawnikom - 20.02.2024, ONLINE

Globalny postęp technologiczny w niemal każdym obszarze biznesu determinuje zmiany w branży prawniczej. Podobnie jak wszystkie inne sektory, również i branża prawna, kojarzona nadal z dość konserwatywnym środowiskiem, coraz mocniej odczuwa ogrom informacji, jakie każdego dnia “atakują” nas z każdej strony. Setki akt, regulacji, komentarzy i dokumentów. Rosnące stosy papierów. Brak scyfryzowanej wersji części z nich. Rozproszenie danych w różnych źródłach. Rozwiązania technologiczne ułatwiające świadczenie usług prawnych i pracę z przepisami to już konieczność.
Image

Informatyzacja administracji publicznej - 27.02.2024, ONLINE

Informatyzacja ma służyć usprawnieniu i efektywności działania administracji. Powinna umożliwić załatwianie spraw przez obywatela również bez wychodzenia z domu. Informatyzacja urzędów administracji publicznej jest bardzo ważnym i kluczowym wyzwaniem. Coraz więcej albo niemal wszystkie usługi świadczone na rzecz ludności są realizowane z wykorzystaniem systemów informatycznych. Postęp technologiczny oraz oczekiwania mieszkańców wymagają dostosowania się do nich urzędów publicznych.
Image

Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - 28.02.2024, ONLINE

Globalny postęp technologiczny w niemal każdym obszarze biznesu determinuje zmiany w branży prawniczej. Podobnie jak wszystkie inne sektory, również i branża prawna, kojarzona nadal z dość konserwatywnym środowiskiem, coraz mocniej odczuwa ogrom informacji, jakie każdego dnia “atakują” nas z każdej strony. Setki akt, regulacji, komentarzy i dokumentów. Rosnące stosy papierów. Brak scyfryzowanej wersji części z nich. Rozproszenie danych w różnych źródłach. Rozwiązania technologiczne ułatwiające świadczenie usług prawnych i pracę z przepisami to już konieczność.
Image

Czym jest i jak uzyskać zgodność z DORA - 29.02.2024, ONLINE

Przez ogólnodostępny Internet powstały liczne zagrożenia, takie jak ataki hakerów, wirusy komputerowe, kradzieże danych (takich jak hasła czy numery kart kredytowych), szpiegostwo przemysłowe dla konkurencji, kradzież tożsamości, podszywanie się pod kogoś i wiele innych. Jak zatem firmy dbają o bezpieczeństwo danych? Jednym ze sposobów jest przechowywanie plików w chmurze. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie czy korzystanie z rozwiązań w chmurze jest bezpieczne. 
Image

EDUTECH - cyfrowa transformacja w edukacji - 14.03.2024, ONLINE

W dobie cyfryzacji i nasycenia multimediami, w której informacje dostępne są "na jeden klik", wyzwaniem dla nauczyciela staje się zdobycie i zatrzymanie uwagi ucznia na dłużej. Tradycyjne metody wydają się nie tylko archaiczne, ale i zawodne. Stąd szkoły chętnie wprowadzają nowinki techniczne jak np. interaktywne tablice czy wizualizery. Należy pamiętać, że z samego faktu używania nowych technologii w danej szkole nie wynika innowacyjność prowadzonych tam zajęć.
Image

CYBERBEZPIECZEŃSTWO - Dyrektywa NIS 2 i nowelizacja ustawy o KSC - wymogi dla firm i instytucji - 19.03.2024, Warszawa

O nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa mówi się już od dawna. Jaki jest zakres zmian? Na co zwrócić uwagę w kwestii operatorów usług kluczowych? Jak doprecyzowane zostaną działania podejmowane w ramach obsługi incydentu? Dyrektywa NIS 2, czyli dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii, wprowadza istotne zmiany na rzecz poprawy cyberbezpieczeństwa UE. 
Image

Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania - 22.03.2024, ONLINE

Czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana też Przemysłem 4.0 dzieje się właśnie na naszych oczach. Dzięki takim technologiom jak chmura obliczeniowa, analiza Big Data czy Internet Rzeczy możliwy jest dostęp do każdej informacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki Przemysłowi 4.0 możliwa jest też ekonomicznie opłacalna i bardzo elastyczna produkcja zindywidualizowanych lub małoseryjnych wyrobów, opracowanych pod ścisłe potrzeby klienta. Często czwartą rewolucję przemysłową określa się też jako przejście do przemysłowych systemów cyfrowo-fizycznych.
Image

Technologie w medycynie - 26.03.2024, ONLINE

Medycyna w Polsce, z punktu widzenia rozwoju cyfrowego, jest słabiej rozwinięta niż w wielu innych krajach. Ale przez półtora roku pandemii branża medyczna zanotowała ogromny skok technologiczny. Do telemedycyny w Polsce przekonało się w czasie pandemii zarówno wielu pacjentów, jak i lekarzy. Ogromnym pozytywem było wprowadzenie obowiązkowych e-recept. To pozwoliło na całą lawinę czynności po stronie placówek, jak i pacjentów, które umożliwiły różnego rodzaju wizyty telemedyczne.
Image

Data Center Nowej Generacji - 27.03.2024, ONLINE

Doba pandemii wymusiła na firmach zmiany dotychczasowego modelu korzystania z systemów informatycznych. Szczególnie małe i średnie firmy szukały rozwiązań bezpieczniejszych, bardziej niezawodnych i elastycznych, niż serwery lokalne. W poszukiwaniach metod na zachowanie efektywności i bezpieczeństwa narzędzi IT ważne kryterium stanowią koszty – nowe rozwiązania nie powinny być droższe od dotychczasowych. Kupując fizyczny serwer czy inne elementy infrastruktury przedsiębiorca nie wie przy tym jakie będzie zapotrzebowanie na te zasoby za miesiąc czy, tym bardziej, za pół roku i z reguły kupuje większe moce i przestrzenie dyskowe, niż to aktualnie potrzebne. 
Image

Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy - 28.03.2024, ONLINE

Przy wszystkich zmianach technologicznych zachodzących w dzisiejszych czasach, może być trudne nadążanie za najnowszymi i aktualnymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z firmowego oprogramowania czy dokumentów. Na dodatek w 2023 roku obserwowaliśmy ciągły wzrost skali cyberataków. W razie incydentu z zakresu cyberbezpieczeństwa, należy pamiętać, iż większość z ich będzie naruszeniem ochrony danych osobowych, wymagającym zgłoszenia do UODO. Odporność cyfrowa przedsiębiorstw ma teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek – warto o nią zadbać – na przykład przeprowadzając cyklicznie testy penetracyjne.
Image

Informatyzacja placówek medycznych - 09.04.2024, ONLINE

Przy odpowiedniej dyscyplinie informatyzację można przeprowadzić w wyznaczonych ustawowo terminach. Proces informatyzacji ochrony zdrowia niesie za sobą bardzo korzystne skutki. Niektóre, tak jak np. usprawnienie w rozliczaniu świadczeń czy obniżenie kosztów archiwizacji danych i dostępu do nich, placówka odczuje od razu. Dostrzeżenie innch zajmuje czasem kilka miesięcy. Pokonaj bariery w informatyzacji!

Image

Uczelnie na miarę potrzeb - 18.04.2024, Warszawa

W dzisiejszych czasach, nie da się prowadzić uczelni bez wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Technologia jest postrzegana jako czynnik napędzający i umożliwiający realizację strategii uczelni. W obliczu niżu demograficznego, konieczne staje się rywalizowanie o studenta. Niezbędny w tym procesie oprócz technologii IT okazuje się marketing i działania reklamowe, które pozwalają dotrzeć do zainteresowanych kandydatów z ofertą edukacyjną.
Image

Zarządzanie dokumentami w administracji publicznej - 23.04.2024, ONLINE

Przyszłość administracji to dokumenty elektroniczne. Można je łatwo przygotowywać, podpisywać, wysyłać, wyszukiwać, segregować i archiwizować, dzięki czemu stanowią nowoczesną alternatywę dla dokumentów papierowych. Już od 2025 roku wszystkie podmioty publiczne w Polsce będą miały obowiązek stosowania systemu do elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD). Udostępnienie jednolitego, bezpłatnego systemu do elektronicznego zarządzania dokumentacją ma na celu usprawnienie procesów administracyjnych. Szacuje się, że docelowo z wdrożonego EZD RP będzie korzystało ponad milion użytkowników.

Image

Obowiązkowy KSeF - przygotowania krok po kroku - 24.04.2024, ONLINE

Wkrótce przedsiębiorcy staną przed obowiązkiem korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To rewolucyjna zmiana. Przeskok w kierunku nowoczesności, usprawnienia procesów, ochrony przed ryzykiem i oszczędności – KSeF nie jest kosztem, tylko inwestycją. To narzędzie, które ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo transakcji i przyspieszyć zwrot VAT.
Image

Unified Communications - 26.04.2024, ONLINE

Transformacja cyfrowa sprawia, że nasze codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze i zyskuje nowe możliwości. Dodatkowe kanały komunikacji online nie zastąpią spotkań na żywo, ale mogą stanowić kompleksowe narzędzia do utrzymywania kontaktu i rozwijania relacji, kiedy sytuacja uniemożliwia nam spotkania face-to-face. Obecnie trudno jest nam już wyobrazić sobie świat bez rozwiązań do Unified Communications, zatem warto dobrze poznać ich funkcjonalności, aby wiedzieć, jak z nich korzystać oraz usprawniać komunikację zarówno w obszarze biznesowym, jak i na potrzeby prywatne. Nie ma wątpliwości, że komunikacja cyfrowa na tak szeroką skalę pozostanie z nami na dłużej.
Image

Facility & Property Management - bezpieczna i oszczędna nieruchomość - 22.05.2024, ONLINE

Zarządzanie nieruchomością, to proces trudny i złożony, który stawia przed zarządcą wiele wyzwań – kwestia bezpieczeństwa w budynku, utrzymanie urządzeń i obiektów, outsourcing, kontrola finansowa, relacje z klientami… Ogromna odpowiedzialność ciążąca na osobach wykonujących ten zawód zmusza je do stałego podnoszenia kwalifikacji. Jakie są najnowsze trendy w obszarze zarządzania nieruchomościami?
Image

Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT - 24.05.2024, ONLINE

W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo sieci, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami z Internetu. Stosowne zabezpieczenia należy dobierać, mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.
Image

Nowe wyzwania w administracji publicznej - 13.06.2024, ONLINE

W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo sieci, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami z Internetu. Stosowne zabezpieczenia należy dobierać, mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.
© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki