25.02.2022 r.


Legal technology - innowacje dedykowane prawnikom

Globalny postęp technologiczny w niemal każdym obszarze biznesu determinuje zmiany w branży prawniczej. Podobnie jak wszystkie inne sektory, również i branża prawna, kojarzona nadal z dość konserwatywnym środowiskiem, coraz mocniej odczuwa ogrom informacji, jakie każdego dnia “atakują” nas z każdej strony. Setki akt, regulacji, komentarzy i dokumentów. Rosnące stosy papierów. Brak scyfryzowanej wersji części z nich. Rozproszenie danych w różnych źródłach. Rozwiązania technologiczne ułatwiające świadczenie usług prawnych i pracę z przepisami to już konieczność.


Dowiedz się więcej, weź udział w konferencji ONLINE:

"Legal Technology - innowacje dedykowane prawnikom"

25 lutego 2022

 

W programie:

- Kamila Kurkowska - CEO, Firemind
"Marketing prawniczy w dobie pandemii."
(71% firm prawniczych na świecie postrzega Covid-19 jako zjawisko przyczyniające się do innowacji w branży prawniczej, a także zmiany podejścia do marketingu w kancelariach. Jak wygląda marketing prawniczy w czasach pandemicznych? Co zrobić, aby skorzystać z szansy, która być może nie pojawi się więcej w ciągu kolejnych kilkunastu lat? Co robi konkurencja w branży prawniczej?)

- Katarzyna Solga - Wspólnik w kancelarii Robert Solga i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych
"Jak obliczyć swoją stawkę godzinową pracując samodzielnie i z zespołem"
Dlaczego stosowanie stawki godzinowej w rozliczeniu z klientem, to nie jest dobry pomysł?; Czy warto znać swoją aktualną stawkę godzinową?; Kalkulacja Twojej stawki godzinowej – jaką masz stawkę dzisiaj; Podejście kosztowe/podejście życzeniowe
ustalenie rzeczywistych godzin pracy – ile pracujesz ty, ile średnio pracują inni prawnicy?; Jaka powinna być moja stawka godzinowa; Podejście do wyceny projektu/zlecenia; Kalkulacja dla zespołów; Co jeszcze wziąć pod uwagę w wycenie?; Narzędzia wspierające obliczenie stawki godzinowej; Prezentacja ceny klientom)

- Przemysław Wierzbicki - Adwokat | Partner, KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki
"Jak LegalTech może wpłynąć na zarządzanie sporami?"
(Podczas prelekcji prelegent omówi następujące zagadnienia: nowe zjawiska w świecie sporów (spory konsumenckie, pozwy grupowe, spory masowe); zmieniające się otoczenie regulacyjne – postępująca elektronizacja postępowań sądowych i administracyjnych; potencjał LegalTech w zakresie zarządzania sporami – możliwe rozwiązania LegalTech; przegląd wybranych rozwiązań LegalTech w zakresie zarządzania sporami – świat i Polska; ryzyka regulacyjne – o czym trzeba pamiętać zanim zacznie korzystać się z narzędzia LegalTech w zakresie zarządzania sporami sądowymi?

- Przemysław Wierzbicki - Adwokat | Partner, KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki
"Outsourcing procesów prawnych"
(W trakcie wykładu prelegent przedstawi następujące punkty: rosnące znaczenie outsourcing-u we współczesnym biznesie; outsourcing procesów prawnych – ryzyka (ryzyka regulacyjne) i korzyści; przykłady outsourcing-u procesów prawnych; potencjał LegalTech w zakresie outsourcing-u procesów prawnych; przegląd wybranych rozwiązań LegalTech w zakresie outsourcing-u procesów prawnych – świat i Polska)

- Anna Turzańska-Sadlej – Managing Director, Todis Consulting
"Kompleksowe zarzadzanie kancelarią i jej finansami – Maconomy Legal Solution"
(W trakcie wykładu prelegent omówi główne wyzwania firm prawniczych, takie jak m.in. brak zintegrowanych rozwiązań informatycznych, opóźnienia i błędy w fakturowaniu, brak informacji o rentowności prowadzonych spraw i kontroli budżetów, czasochłonność wykonywania raportów czy brak dostępu do bieżących informacji. Prelegent przedstawi system Maconomy który kompleksowo wspomaga zarządzanie kancelarią prawną. Dzięki Maconomy, kancelarie są w stanie skutecznie organizować i planować pracę prawników, zarządzać projektami/sprawami i obsługą klientów, kontrolować wykorzystanie zasobów ludzkich oraz prowadzić pełną księgowość oraz analizę finansową.)

 

Tematyka konferencji:

- Rozwiązania IT usprawniające pracę prawnika i zarządzanie kancelarią prawną

 • Podpis elektroniczny (E-Signature)
 • Obieg i archiwizacja dokumentów
 • Organizacja pracy i komunikacja
 • Sztuczna inteligencja
 • Zarządzanie sprawami/sporami
 • Narzędzia „szyte na miarę” danej organizacji
 • Outsourcing procesów prawnych

- Obsługa klienta i zarządzanie relacjami

- Ochrona danych osobowych

- Trendy w marketingu kancelarii prawnych

 

Grupa docelowa:

 • Partnerzy
 • Adwokaci
 • Radcowie Prawni
 • Doradcy Podatkowi
 • Dyrektorzy Administracyjni
 • Dyrektorzy ds. marketingu i PR
 • Kierownicy kancelarii/sekretariatu


Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla pozostałych osób, w tym przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

*Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.

PARTNERZY

Image
Image

PARTNER MERYTORYCZNY

Image

PRELEGENCI

Przemysław Wierzbicki - Adwokat | Partner, KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki

Anna Turzańska-Sadlej – Managing Director, Todis Consulting

Kamila Kurkowska - CEO, Firemind

Katarzyna Solga - Wspólnik w kancelarii Robert Solga i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych