PARTNERZY WYDARZENIA

PARTNER BRAZOWY

NaszSenior.pl powstał w 2015 r. Nasz zespół ma 26 lat doświadczeń w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania.
Specjalizujemy się w gromadzeniu, przetwarzaniu, analizowaniu danych w skali BIG DATA i koncentrujemy się na tworzeniu nowoczesnych rozwiązań wspierających opiekę nad osobami starszych, niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi.
Pod marką NaszSenior.pl koncentrujemy największy wysiłek na rozwoju systemu opiekuńczo-ratunkowego SilverCRS.
Zarządzamy na zasadach non profit dużym, polskim, informacyjnym serwisem internetowym http://naszsenior.pl którego podstawowym zadaniem jest przekazywanie ważnych informacji o zdrowiu, żywieniu, stylu życia, prawie, finansach dla osób starszych.
Od długiego czasu współpracujemy bardzo intensywnie z wieloma podmiotami i organizacjami, którym leży na sercu los osób starszych. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej,
  • Izba Gospodarcza Medycyna Polska,
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne sekcja eZdrowie życie bez barier,
  • Narodowy Instytut Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji,
  • Polska Izba Ochrony.

PARTNER

Schrack Seconet jest dziś jednym z największych i najbardziej znanych producentów systemów sygnalizacji pożarowej, systemów przyzywowych i komunikacji szpitalnej na świecie. W swojej ofercie posiada również dźwiękowy system ostrzegawczy a także zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem pożarowym SIS-FIRE. Produkty firmy dostępne są w kilkudziesięciu krajach na świecie.
Schrack Seconet w Polsce
Na przestrzeni prawie trzydziestu lat działalności w Polsce firma wyposażyła ponad 5000 obiektów w całą gamę systemów sygnalizacji przeciwpożarowej oraz systemów przyzywowych i dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Schrack Seconet jako pierwsze europejskie przedsiębiorstwo w branży otrzymało certyfikat jakości ISO 9001 we wszystkich dziedzinach swojej działalności. Jakość tę, jak i najwyższy poziom satysfakcji dla użytkowników systemów w Polsce, gwarantuje najlepiej rozwinięta w kraju sieć Autoryzowanych Partnerów, do której należą najlepsze firmy w branży, mogące pochwalić się szerokim doświadczeniem oraz doskonałym przygotowaniem do świadczenia usług naszym klientom. Kwalifikacje potwierdzane są odpowiednimi certyfikatami uzyskanymi po odbyciu szeregu szkoleń zarówno w Polsce, jak i w naszym centrum szkoleniowym w Wiedniu. Najwyższą wartością dla Schrack Seconet jest jakość świadczonych usług w połączeniu z najlepszą wartością użytkową i niezawodnością produktów.
Technologia najwyższej jakości
Schrack Seconet oferuje szyte na miarę, efektywne i kompleksowe rozwiązania, które są opracowywane i wdrażane według indywidualnych zleceń i wymagań każdego klienta.
W swojej ofercie posiadamy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne tj. systemy przyzywowe i komunikacji które dzięki ich zastosowaniu poprawiają szybkość komunikacji, wydajność oraz obniżają koszty utrzymania obiektów i tym samym stają się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla pacjentów oraz personelu.
VISOCALL IP jest pierwszym na świecie najnowszym certyfikowanym systemem przyzywowym i komunikacji opartym na standardzie IP.
Innowacyjny system jest elastyczny w konfiguracji, bazujący na standardowym okablowaniu. Zastosowanie tego systemu umożliwia pełne wykorzystanie istniejącej infrastruktury technicznej poprzez łatwą integrację z innymi systemami.
Inteligentne sieci przyszłości oferują przy zastosowaniu jednej wspólnej technologii komunikacyjnej rozwiązania dla wszystkich obszarów. W ten sposób można łatwo i przejrzyście przedstawić usługi dla pacjentów, informacje dla lekarzy i pielęgniarek oraz czynności związane z zarządzaniem.
Nasze systemy są wykorzystywane przy różnych zastosowaniach w codziennej pracy, jak również spełniają oczekiwania pacjentów związane z rozszerzoną komunikacją. Od wielu lat współpracujemy z placówkami służby zdrowia, domami opieki, planistami, projektantami i konstruktorami, zarówno w kraju jak i za granicą.
Dzięki naszej gamie produktów możemy w pełni zaspokoić dzisiejsze jak i przyszłe wymagania inwestorów.
Nasze systemy przyzywowe są certyfikowane zgodnie z normą DIN VDE 0834. Dzięki temu odpowiedzialny zarządca może być pewien, że otrzymuje najwyższe bezpieczeństwo i jakość zgodnie z najnowszymi dyrektywami i normami oraz pewność, że spełnione zostaną wszystkie wymogi odnośnie bezpiecznej i nowoczesnej eksploatacji w klinikach, szpitalach oraz w domach opieki i starości.
Szersze informacje na temat produktów firmy można znaleźć na stronie internetowej www.schrack-seconet.pl

 

 

PARTNER

ALREH MEDICAL

WYSTAWCA

Metalowiec sp. z o.o. w Namysłowie jest doświadczonym producentem sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, krzeseł i foteli obrotowych oraz innych wyrobów metalowych. Jako samodzielny podmiot gospodarczy istniejemy od 1976 roku i cały czas rozwijamy swoją działalność w branży metalowej.
Bogate doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat istnienia na rynku, kooperacja z firmami zagranicznymi, jak również wnikliwe studiowanie sugestii naszych klientów, pozwalają nam wytwarzać solidne, trwałe i ergonomiczne produkty. Sprawdzają się one doskonale w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej (np. szkoły, szpitale, hospicja, Domy Pomocy Społecznej, urzędy itp.) a także w domach klientów indywidualnych. Znaczną część naszej produkcji eksportujemy do Niemiec, USA, Szwecji, Litwy, Łotwy czy Słowacji. Jakość naszych produktów potwierdzają także zdobyte nagrody, wyróżnienia i certyfikaty (m.in. Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000).
Dzięki dynamicznie pracującemu działowi technologiczno – konstrukcyjnemu, jesteśmy w stanie wdrażać do produkcji nowe technologie i produkty, tak aby sprostać wymaganiom klientów. Wysoka jakość naszych produktów w połączeniu z konkurencyjnymi cenami, tworzy bardzo atrakcyjną ofertę dla naszych klientów.

WYSTAWCA

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w sieciach energetycznych, produktach elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 130-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji w oparciu o dwie fundamentalne korzyści: dostarczanie energii elektrycznej z dowolnego źródła do dowolnego punktu poboru oraz automatyzacja przemysłu od etapu pozyskania zasobów naturalnych po gotowe wyroby. Jako sponsor tytularny Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

WYSTAWCA

PHU Technomex Sp. z o.o. jest obecny na polskim rynku producentów i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego od 1987r, zajmujemy się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetów terapeutycznych. Jesteśmy wiodącym producentem sprzętu do hydroterapii i kinezyterapii oraz wyłącznym przedstawicielem uznanych zagranicznych producentów sprzętu rehabilitacyjnego z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, sprzętu diagnostyczno-pomiarowego oraz pozostałych urządzeń rehabilitacyjnych.
Ponadto przedsiębiorstwo nasze posiada dział serwisu, który zapewnia wszystkim naszym Klientom szybką i sprawną obsługę serwisową na terenie całej Polski. Dokładamy wszelkich starań aby spełnić Państwa oczekiwania w zakresie oferowanego sprzętu jak również szerokiej gamy przeprowadzanych szkoleń i warsztatów.
Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu sal oraz całych jednostek rehabilitacyjnych - nasi pracownicy pomogą Państwu jak najlepiej zaplanować dostępną przestrzeń.

WYSTAWCA

REVITA to jedyna firma w Polsce profesjonalnie analizująca skuteczność stosowania podkładów przeciwodleżynowych na ciało chorego i jedyny producent takiego sprzętu. Tworzy przybory i przyrządy ułatwiające pielęgnację i terapię chorych przewlekle leżących. Projektuje, udoskonala
i produkuje nowoczesne systemy przeciwodleżynowe przeznaczone do opieki domowej oraz skomplikowane wysokospecjalistyczne, stworzone dla potrzeb oddziałów klinicznych. Produkty stworzone oraz wielokrotnie doskonalone w oparciu o opinie i uwagi otrzymywane z oddziałów klinicznych, szpitali i hospicjów, według najnowszych światowych rozwiązań technologicznych i technicznych. Revita to polskie przedsiębiorstwo działające nieprzerwanie od 1991 roku.
Ma doświadczenie, wysoko wykwalifikowany personel, nowoczesny park maszynowy oraz dostęp do najwyższej jakości materiałów używanych do produkcji. Sprawdzone i skuteczne produkty, szybka i fachowa obsługa specjalistów, którzy doradzą optymalne rozwiązania i zrealizują natychmiastową dostawę, dostępne ceny i najwyższy standard pozyskały wielu kontrahentów w kraju i za granicą.  Oferta firmy jest najwszechstronniejsza w Europie. REVITA realizuje nieodpłatne pokazy, wykłady i szkolenia personelu medycznego w zakresie profilaktyki zachowawczej odleżyn.

WYSTAWCA

Firma Orliman powstała w latach 30-tych XX wieku, na południu Hiszpanii w Valencji, jako firma rodzinna. Przedmiotem jej działalności było holistyczne podejście do pacjenta począwszy od diagnostyki ortopedycznej poprzez poradę lekarską do indywidualnego wytwarzania i doboru środków zaopatrzenia ortopedycznego.Strategia rozwoju ORLIMANA od początku bazuje na prowadzeniu ciągłych badań, których celem jest poszukiwanie nowych rozwiązań w już oferowanych produktach oraz tworzenie nowych, funkcjonalnych rozwiązań.
Orliman jest bardzo nowoczesną firmą produkcyjno-badawczą, która praktycznie wszystkie oferowane artykuły zaopatrzenia ortopedycznego wykonuje samodzielnie. Zatrudnione osoby reprezentują poziom umiejętności i wiedzy, który pozwala określać ich mianem profesjonalnych specjalistów w swoich dziedzinach.
Wszystkie produkowane przez ORLIMAN produkty są zgodne z europejskimi normami i posiadają stosowne certyfikaty. Standard OEKO-TEX gwarantuje, iż stosowane materiały są nieszkodliwe i nietoksyczne dla zdrowia ludzi. Certyfikat IBV gwarantuje odpowiednią, biomechaniczną współpracę oferowanych produktów z częścią ciała, którą mają wspomagać, zabezpieczać lub unieruchamiać. Dzięki zachowaniu powyższych wymagań produkty ORLIMAN są wysokiej jakości i doskonale spełniają swoje funkcje terapeutyczne.

WYSTAWCA
Winncare Polska jest firmą o globalnym zasięgu pracującą nad rozwiązaniami umożliwiającymi bezpieczne i komfortowe przenoszenie osób wymagających pomocy przy poruszaniu się. Firma została utworzona w Danii w 1973 r. jako przedsiębiorstwo projektowania urządzeń mechanicznych, a w 1988 r. zredefiniowała swoją działalność, koncentrując się na produkcji technicznych urządzeń pomocniczych do poruszania się. W Polsce jesteśmy obecni na rynku od 2007 r. Jesteśmy producentem sprzętu medycznego dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkcja naszych urządzeń odbywa się w Jasieniu koło Zielonej Góry, dystrybuujemy nasze produkty do 25 krajów. Naszym pionierskim produktem jest system podsufitowy Luna, służący do transportu pacjenta, pionizacji i nauki chodu.
O charakterze firmy i jej produktów stanowiły zawsze innowacyjne rozwiązania, z naciskiem na łatwość użytkowania i bezpieczeństwo dla opiekunów, zachowanie poczucia godności i wygody dla osób potrzebujących opieki, design na najwyższym poziomie spełniający najwyższe standardy jakości, nowe sposoby implementacji bezpiecznych technologii podnoszenia i przenoszenia pacjentów z zachowaniem ich poczucia godności.
Dokładamy wszelkich wysiłków, by dostarczać funkcjonalne, innowacyjne urządzenia, m.in. podnośniki podwieszane, jezdne, pionizatory typu „sit-to-stand”, zapewniające bezpieczeństwo i łatwość użytkowania we wszystkich sytuacjach, jakich wymaga sprawowanie opieki – w domach, szpitalach i wszelkiego rodzaju placówkach opiekuńczych.
Czujemy dumę z faktu, że nasze produkty do przenoszenia pacjentów spełniają niezwykle istotne funkcje, dając pacjentowi oparcie w wygodny i bezpieczny sposób oraz pozwalają uniknąć urazów pracownikom służby zdrowia i opiekunom przenoszącym pacjenta.

WYSTAWCA

Medkonsulting jest wyłącznym dystrybutorem japońskiej firmy TANITA Polsce. TANITA to światowy lider w dziedzinie analizy składu ciała z wykorzystaniem innowacyjnej technologii BIA. Urządzenia TANITA wykonują kompleksową analizę składu ciała w 30 sekund, przedstawiając na czytelnym raporcie wyniki zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, nawodnienia, minerałów kostnych oraz wielu innych niezbędnych, do oceny stanu zdrowia, parametrów pacjenta. W swojej ofercie posiadamy również sprzęt do rehabilitacji i treningu z wykorzystaniem bezwładności koła zamachowego firmy EXXENTRIC. Kompaktowa platforma kBox4 umożliwia wykonywanie pełnej gamy ćwiczeń bazując tylko na jednym urządzeniu oraz pozwala indywidualnie dobrać obciążenie do danego ćwiczenia, co w szczególności sprawdza się w treningach i rehabilitacji osób starszych. Oferujemy również produkty MICROGATE, producenta technologii rehabilitacyjnej wykorzystywanej przez placówki i uniwersytety medyczne na całym świecie. Jest to między innymi optyczny system do treningu i analizy chodu OPTOGAIT, system semaforów świetlnych WittySEM wykorzystywany do innowacyjnej neurorehabilitacji i rehabilitacji funkcji poznawczych oraz wysokiej generacji czujnik inercyjny GYKO do treningu równowagi.

WYSTAWCA
POLSKIE AGENCJE OCHRONY S.A.

Od ponad ćwierć wieku zajmujemy się bezpieczeństwem naszych klientów w postaci ochrony fizycznej osób imienia, zabezpieczenia technicznego obiektów, konwojowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów jak również obserwując potrzebę rynku na usługę teleopieki, w 2018 roku wdrażamy nowy projekt Telemonitoringu połączonego z opcją powiadomiania teleopiekuna o czynnościach życiowych Seniora. Telemonitoring jako stały, zdalny monitoring – 24 godziny na dobę. Usługi w ramach Telemonitoringu są dodatkową formą opieki obok standardowego nadzoru przez opiekuna. Użytkownicy w każdej chwili, z dowolnego miejsca, mogą przesłać sygnał SOS z opaski do Centrum Monitorowania Alarmów PAO. Za cel przypisywany telemonitoringowi stawia się m.in. zapewnienie odpowiednio szybkiej reakcji, pozwalającej pomóc w ratowaniu życia i zdrowia osób nim objętych.

WYSTAWCA

MEDAPP

PATRONAT HONOROWY

prof. dr hab. med. Tomasz Kostka jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi w roku 1986. Specjalizacje z chorób wewnętrznych, medycyny sportowej, geriatrii, rehabilitacji medycznej. Od 2005 roku profesor nauk medycznych i kierownik Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na dorobek naukowy składa się ponad 200 publikacji, dwa podręczniki, 25 rozdziałów w podręcznikach. Recenzent w kilkunastu pismach anglojęzycznych. Staże, szkolenia i stypendia krajowe i zagraniczne: Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, Szwecja. 8 wypromowanych doktorów nauk medycznych. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UM 2008; Członek Komisji Geriatrii i Gerontologii Komitetu Patofizjologii Klinicznej Polskiej Akademii Nauk 2003; Członek Komisji Biologii Starzenia Polskiej Akademii Nauk 2008; Członek Zespołu do spraw Gerontologii przy Ministrze Zdrowia RP 2007; Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Reumatologii w Warszawie 2011-2012. Konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii 2015; Członek Advisory Board Members „Current Issues in Sport Science (CISS)” 2016, Członek Rady Naukowej Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji 2016.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej jest podmiotem integrującym uczestników branży usług senioralnych, operatorów, inwestorów, przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, ośrodków badań społecznych oraz wspierających te inicjatywy organizacji senioralnych. Instytut diagnozuje obecne zasoby systemów i usług dedykowanych osobom starszym oraz przygotowuje takie rozwiązania, które uruchomią nową gałąź gospodarki. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej przygotowuje niezbędne rozwiązania systemowe, rekomendacje zmian w prawie oraz wskazuje źródła finansowania zarówno dla inwestorów i usługodawców oraz dla samych seniorów.

PATRONAT MEDIALNY
© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki