PRELEGENCI
Marek Amrozy - Prokurent, Kierownik działu efektywności energetycznej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
Doświadczony audytor energetyczny, specjalista ds. efektywnego wykorzystania i wytwarzania energii. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 2001 roku związany z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A.. Autor lub współautor kilkuset audytów energetycznych z zakresu: procesów technologicznych, budynków, źródeł ciepła i sieci ciepłowniczych oraz koordynator zespołów eksperckich wykonujących audyty energetyczne przedsiębiorstw. Koordynator zespołów eksperckich weryfikujących inwestycje ukierunkowane na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw zrealizowane ze wsparciem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Audytor wiodący ISO 50001. Specjalista w zakresie redukowania śladu węglowego przedsiębiorstw.
Dariusz Kras - Presales ERP w zakresie rozwiązań produkcyjnych w OPTeam S.A.
Od ponad 15 lat zajmuje się wdrożeniami, głównie systemów do zarządzania produkcją.
Wiele lat, pracował nad rozbudową oraz wdrożeniami systemu wspomagającego zarządzanie produkcją, który został zakupiony przez dużą firmę informatyczną i obecnie jest to moduł włączony do oprogramowania tej firmy.
Po sprzedaży systemu do zarządzania produkcją brał czynny udział w jego rozwoju, promocji, szkoleniach (wdrożeniowców, handlowców, testerów) oraz wdrożeniach (głównie jako kierownik projektu, analityk, team leader). https://www.linkedin.com/in/dariusz-kras-9382879a
Julian Malaka - Specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)
Współtworzy platformę e-learningową FPPP dostarczającą wiedzę o wyzwaniach, jak i rozwiązanych współczesnego świata produkcji. Projektuje również inne narzędzia uświadamiające i wspomagające przedsiębiorców w rozwoju w kierunku cyfryzacji, automatyzacji, autonomizacji i elastyczności wytwarzania. Wiedzę o zakładach przemysłowych oraz szeroki obraz tego rynku czerpie z własnej pracy audytorskiej, edukacyjnej, a nawet produkcyjnej, jak i kontaktów z Ekspertami FPPP w ramach koordynacji ich prac w wielu dyscyplinach. Wywodzący się ze środowiska akademickiego, tworzący koncepcje i stanowiska badawcze, od początku związany z praktycznymi, aplikacyjnymi zagadnieniami i współpracą biznes-nauka. Znając procesy zarówno wirtualne, jak i manualne, spogląda na przemysł przez pryzmat doświadczeń i z perspektywy różnych profesji.
dr Julia Siderska - Politechnika Białostocka, Wydział Inżynierii Zarządzania
Julia Siderska obroniła pracę doktorską w Instytucie Badań Systemów PAN w Warszawie w dyscyplinie informatyka ze specjalnością sztuczna inteligencja. Obecnie pracuje na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Aktywnie uczestniczy w projektach badawczych dotyczących ucyfrowienia produkcji i kompetencji cyfrowych pracowników. Obszary jej głównych zainteresowań naukowych to robotyzacja procesów biznesowych przy wykorzystaniu rozwiązań Robotic Process Automation, transformacja cyfrowa, koncepcja Industry 4.0, Cloud Manufacturing oraz szeroko rozumiana sztuczna inteligencja. Współpracuje z Platformą Przemysłu Przyszłości jako ekspert w zakresie technologii RPA. Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w zakresie technik sztucznej inteligencji, systemów informatycznych wspierających działalność przedsiębiorstw i programowania w języku C++. Jest członkiem IEEE Engineering Management Society, IEEE Poland Section Chapter Technology Management Council, International Society for Manufacturing, Service and Management Engineering oraz Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.
Klaudia Stańczyk - Key Account Manager w OPTeam S.A.
Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży systemów klasy ERP. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem produkcją. Najczęściej rozmawia z firmami z branży metalowej skupiając swoją uwagę na wątkach dotyczących produkcji jednostkowej. Chętnie dzieli się wiedzą doradzając Klientom w zakresie implementacji rozwiązań informatycznych mających na celu optymalizację procesów w firmie. Klaudia jest absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.
Agata Chudzińska - architekt rozwiązań, Apollogic
Architekt rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji z doświadczeniem zbudowanym podczas pracy z międzynarodowymi firmami od etapów Proof of Concept do komercyjnych rozwiązań opartych na AI. Kierownik zespołu sztucznej inteligencji w theBlue.ai oraz Apollogic, tworzących inteligentne rozwiązania dla biznesu, automatyzujących procesy, m.in. takie jak kontrola jakości.
Marek Bernolak - specjalista ds. Internetu Rzeczy (IoT), Apollogic/RapidLab
Specjalista ds. Internetu Rzeczy (IoT) w Apollogic/RapidLab. Doświadczenie zbudował współpracując z największymi firmami z branży ICT. Rozmawia z klientami z całego świata i skupia się na biznesowych aspektach wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.