PRELEGENCI


 

Image

Karolina Matusiak - Key Account Manager, Cloudware Polska

Zdobywała doświadczenie zawodowe m.in. w IBM oraz dużych spółkach komunikacyjnych (T-Mobile, P4) w obszarze sprzedaży.  Jej wiedza ekspercka obejmuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem i wdrożeniami nowych technologii w obszarach IT. Prywatnie miłośniczka sportu zwłaszcza sztuk walki.

Image

Katarzyna Niebrzydowska - UAV Business Development Manager, TPI Sp. z o. o.

Od 2007 r. związana z branżą bezzałogowych statków powietrznych w lotnictwie cywilnym i wojskowym.
Wspiera zainteresowane podmioty w budowaniu ich marki na krajowym rynku lotnictwa bezzałogowego w ramach współpracy na rzecz instytucji rządowych.

Image

Marcin Jałoszyński - Kierownik Produktu UAV i skanerów LiDAR, TPI Sp. z o. o.

Pasjonat lotnictwa bezzałogowego i nowych technologii.
Od 7 lat związany z branżą bezzałogowych statków powietrznych.

Image

Karol Rosiak - Inżynier sprzedaży ds. BSP i masowych danych, TPI Sp. z o. o.

Doświadczony Instruktor UAVO
Wieloletni specjalista w dziedzinie lotnictwa bezzałogowego

Image

Karen Oganisian - prezes zarządu, Valo Industries Sp. z o.o.

Uzyskał stopień doktora z fizyki w Polskiej Akademii Nauk. Autor i współautor 8 patentów i zgłoszeń patentowych, z nich 4 międzynarodowych. Współzałożyciel czterech startupów technologicznych, prezes zarządu Valo Industries Sp. z o.o. gdzie zostało opracowane rozwiązanie do bezkontaktowego ładowania dronów umożliwiające automatyzację ich pracy. Więcej informacji można znaleźć na profilu LinkedIn https://www.linkedin.com/in/karen-oganisian/

Image

Kinga Święcicka - Zastępca Szefa Bezpieczeństwa, PGE Narodowy

Absolwentka Akademii Obrony Narodowej, kierunku bezpieczeństwo narodowe. Manager projektów z zakresu bezpieczeństwa związany ze stadionem od 2010 roku. Współautor systemu stewardingu wdrożonego na stadionie PGE Narodowym. Kierownik ds. bezpieczeństwa imprez masowych (koncertów, meczów żużlowych, piłki siatkowej, imprez motoryzacyjnych, biegów i in.). Koordynator bezpieczeństwa konferencji międzynarodowych (konferencja klimatyczna COP 19, konferencja międzynarodowa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i in.). Od 2015 r. Zastępca Szefa Bezpieczeństwa PGE Narodowego. Czynnie zainteresowana systemem zarządzania ciągłością działania z ISO22301 i profesjonalnym zarządzaniem projektami według PRINCE2 (więcej na: linkedin.com/in/kinga-święcicka-6234a168)

Image

Bartłomiej Kołodziej - Brand Manager, Impakt S.A.

Menadżer z prawie 20 letnim doświadczeniem w branży IT zarówno w kategorii hardware jak i software. Przez cały ten czas odpowiedzialny za wdrażanie nowych grup produktowych, prowadzenie spotkań biznesowych, szkoleń produktowych, zarządzanie ciągłością działania biznesu i monitorowaniem infrastruktur informatycznych. Obecnie odpowiedzialny za rozwój marki PowerWalker w Polsce i marki Lanberg w Europie.

Image

dr hab. inż. Andrzej Najgebauer - Kierownik Zespołu Badawczego Modelowania, Symulacji  i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych, Wojskowa Akademia Techniczna

Kierownik Zespołu Badawczego Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych w Wojskowej Akademii Technicznej.
Kierownik Zakładu Badań Operacyjnych i Wspomagania Decyzji. Instytut Systemów Informatycznych, Wydział Cybernetyki WAT.
Specjalista w obszarze komputerowej symulacji sytuacji kryzysowych i konfliktowych oraz w obszarze modelowania i projektowania informatycznych systemów wspomagania decyzji., modelowania i projektowania systemów bezpieczeństwa.
Kierował i kieruje kilkunastoma projektami krajowymi i międzynarodowymi w zakresie informatyki w systemach bezpieczeństwa. Bierze czynny i merytoryczny udział w wielu pracach naukowo-badawczych z zakresu zautomatyzowanych systemów wspomagania dowodzenia, badania niezawodności systemów wojskowych, symulacji obiektów technicznych systemu obrony powietrznej kraju, symulacji komputerowej pola walki, zarządzania kryzysowego, zastosowania sztucznej inteligencji w systemach wspomagania decyzji w sytuacjach kryzowych i konfliktowych, w tym w obszarze cyberbezpieczeństwa. Brał udział w opracowaniu ekspertyz w ramach przeglądu obronnego państwa i występował w zespole naukowo-przemysłowym przy Radzie Uzbrojenia SZ RP.
Reprezentuje Polskę w panelu NATO Science and Technology Organization – NATO Modelling and Simulation Group od 2001 roku, W latach 2002-2006 kierował zespołem, reprezentującym 10 państw NATO w projekcie MSG-026 pod nazwą „M&S Tool for Early Warning Identification of Terrorist Activities. Wypromował 10 doktorów nauk technicznych w dyscyplinie informatyka organizował i przewodniczył wielu międzynarodowym konferencjom naukowym, w tym pod auspicjami Ministra Obrony Narodowej i Zastępcy Sekretarza NATO ds. Inwestycji pod nazwą Military Communication and Information Systems Conference (MCC 2006 i MCC 2008), w 2007 r. był wiceprzewodniczącym tej konferencji, organizowanej w Bonn w Niemczech. Jest autorem i redaktorem 5 monografii. Jest autorem lub współautorem ponad 130 artykułów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Jest specjalistą w zakresie modelowania i informatycznego wsparcia Planowania strategicznego opartego na zdolnościach tzw. Capability Based Planning dla polskich Sił Zbrojnych.
Brał udział w Strategicznym Przeglądzie Obronnym jako ekspert ds. analiz symulacyjnych i optymalizacyjnych w zakresie planowania i budżetowania rozwoju SZ RP.

© 2021 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.