PRELEGENCI


 

Image

Gabriela Kocurek - radca prawny, ekspert ds. regulacji FinTech, KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A.

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w prawie nowych technologii i regulacji sektora finansowego, prawie własności intelektualnej, prawie ochrony danych osobowych oraz prawie zamówień publicznych. Jest ekspertem w obszarze regulacji dot. outsourcingu usług IT, w tym outsourcingu usług chmurowych w sektorze finansowym. Doradza w szczególności klientom z branży FinTech, IT i CyberSec.

Image

Mikołaj Otmianowski - Wiceprezes, Radca Prawny, DAPR Sp. z o.o.

Inspirator i współtwórca rozwiązań legaltech. RIG DORA jest jego kolejnym narzędziem po RIG RODO.
Współtworząc oprogramowanie RIG DORA był odpowiedzialny za przełożenie rozporządzenia DORA na zastosowanie prawa w praktyce i połączenie go z innymi przepisami UE oraz polskimi.
Misją jego pracy jest pewność, że jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo organizacji wiesz wszystko o procesach, zasobach, zabezpieczeniach i podatnościach, którymi zarządzasz. Dlatego zajął się oprogramowaniem, które sprawia, że ryzykiem można zarządzać systemowo w jednym narzędziu.

Image

Damian Jagusz - CITSO, Head of IT Security and Compliance Team, ERGO Hestia

Corporate IT Security Officer (CITSO), Chief Digital Operational Resilience Officer oraz Head of IT Security and Compliance Team w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń ERGO Hestia SA oraz Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA. Przewodniczący Zespołu ds. DORA w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
Odpowiada za obszar bezpieczeństwa, zgodności oraz zarządzania ryzykiem ICT w Departamencie IT. Posiada wieloletnie doświadczenie na rynku finansowym, gdzie był odpowiedzialny za nadzór nad obszarem outsourcingu regulowanego, kontrolę wewnętrzną oraz systemowe zarządzanie ryzykiem. Nadzorował projekty strategiczne obejmujące m.in. wdrożenie norm ISO 27001 oraz 27017 czy implementację obowiązków wynikających z tzw. „Komunikatu chmurowego”.
Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz cyberbezpieczeństwa na Collegium Civitas. Brał udział, również jako prelegent, w licznych konferencjach i seminariach międzynarodowych (m.in. na Uniwersytecie Cambridge, w Lozannie czy w Amsterdamie). Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa i bezpieczeństwa. Aktywnie działa w stowarzyszeniach i organizacjach samorządowych, m.in. jako Członek Komisji Digitalizacji Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Image

Krzysztof Góźdź - Sales Manager, Secfense

Dyrektor Sprzedaży dzielący się pasją do nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Z wieloletnim doświadczeniem w takich firmach jak IBM i Hewlett Packard Enterprise, gdzie współtworzył największe w kraju centra danych, portale internetowe i klastry obliczeniowe. W Secfense pomaga organizacjom rozwiązać problem trudnej adopcji silnego uwierzytelniania i toruje drogę do przyszłości bez haseł (passwordless).

Image

Bartosz Kozłowski - Net Complex

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w sektorze cyberbezpieczeństwa oraz oceną ryzyka w przedsiębiorstwach.

Image

Michał Barwicki - radca prawny, Kancelaria Macura

Specjalizuje się w prawie usług płatniczych, prawie IT i nowych technologii. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów z branży FinTech i nowych technologii. Prowadzi postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego o wydanie zezwoleń na świadczenie usług płatniczych i w postępowaniach kontrolnych. Prowadzi obsługę instytucji płatniczych, agentów rozliczeniowych, wydawców kart kredytowych, dostawców informacji o rachunku płatniczym. Opiniuje wdrożenie nowych usług płatniczych i opracowuje dokumentację wewnętrzną, a także dba o terminowość realizacji sprawozdawczych do organów nadzoru. Posiada bogatą wiedzę ekspercką z zakresu nowych technologii (w szczególności technologii blockchain), przechowywania danych w chmurze i sztucznej inteligencji. Doradza w prawnych aspektach wykorzystywania tych narzędzi w działaniach przedsiębiorców. Jest członkiem grupy roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) przy Ministerstwie Cyfryzacji.

Image

Krzysztof Kowacz - Associate, Osborne Clarke Olkiewicz Świerzewski i Wspólnicy S.K.A.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra na Wydziale Prawa i Administracji na kierunku prawo, a także obronił pracę licencjacką na kierunku administracja. Ukończył również Szkołę Prawa Amerykańskiego przy UJ prowadzoną we współpracy z The Catholic University of America, Columbus School of Law. Od września 2023 r. jest adwokatem przy Krakowskiej Izbie Adwokackiej.

W pracy zawodowej specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, procesu cywilnego oraz prawa nowych technologii. Doradza również w zakresie stosowania technologii rozproszonego rejestru (DLT, blockchain) oraz regulacji dotyczących kryptoaktywów. Wspiera klientów w procesie tworzenia, negocjowania i zawierania umów IT, w tym w sektorze finansowym. Bierze także udział w doradztwie regulacyjnym związanym z sektorem FinTech, w tym w szczególności zajmuje się wdrażaniem usług chmurowych i outsourcingiem IT w sektorze finansowym. Jest współautorem monografii „Smart kontrakty w prawie umów”, a także innych publikacji dotyczących biznesowych i prawnych aspektów technologii blockchain oraz sztucznej inteligencji.

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.