PRELEGENCI


 

Image

Patrycja Kubiesa - Doradca Podatkowy, Kancelaria podatkowa Kubiesa i Brzostowska

Patrycja Kubiesa, doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Członek Zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Członek Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.
Szkoleniowiec i autorka wielu opracowań i artykułów w najbardziej znanych firmach i wydawnictwach w Polsce.

Image

Elke Schoenemann - Sales Manager Poland, ELO Digital Office

Matematyk, z pochodzenia Niemka, od 1996r. pracująca w Polsce. 1996 – 2004 Praca w Polsko-Niemieckim Towarzystwie Wspierania Gospodarki (Firma z udziałem rządu polskiego i niemieckiego (po 50%)). Od 2004 zatrudniona w ELO Digital Office - odpowiedzialna za sieć Business Partnerów ELO w Polsce i koordynację projektów.

Image

Kacper Rączkowiak - Specjalista ds. ochrony danych osobowych, Grant Thornton sp. z o.o. sp. k.

Inspektor ochrony danych osobowych, prawnik. Obecnie inspektor ochrony danych osobowych w Grant Thornton Frąckowiak. Realizuje także zadania inspektora ochrony danych, czy też specjalisty ds. ochrony danych osobowych dla klientów Grant Thornton Frąckowiak. Audytor wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnego z normą PN-ISO/IEC 27001:2017. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W przeszłości zajmował także stanowiska administratora bezpieczeństwa informacji. Łączył te funkcję z pracą w dziale prawnym dużej spółki giełdowej.

Image

Agnieszka Drożdż-Wilk - Dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego Moore Polska Sp. z o.o

Jest dyrektorem Działu Podatkowo-Prawnego Moore Polska Sp. z o.o. – 10. firmy audytorskiej według rankingu gazety „Rzeczpospolita”.
Jest radcą prawnym z doświadczeniem w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw, a także specjalistą z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i gospodarczego.
Studiowała prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także filologię amerykańską na Uniwersytecie Gdańskim oraz International Business Management na WSB. Ukończyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, a także Akademię Doradcy Podatkowego. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2009 roku w kancelariach prawnych w szeroko pojętym doradztwie, również w zakresie optymalizacji podatkowej i przekształceń przedsiębiorstw. Sprawowała funkcję dyrektora operacyjnego w przedsiębiorstwie z branży medycznej, jak również dyrektora działu organizacyjno-prawnego w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk S.A. Do obowiązków Agnieszki należała organizacja pracy i nadzór merytoryczny nad zespołem zajmującym się obsługą prawną i przetargami w przedsiębiorstwie, jak również nadzór właścicielski i kontrola nad spółkami zależnymi wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej Port Gdańsk.
Z Moore Polska jest związana nieprzerwanie od 2016 r. na stanowisku prawnika korporacyjnego, od lipca 2020 r. na stanowisku dyrektora Działu Prawnego, a od listopada 2021 – jako dyrektor Działu Podatkowo-Prawnego.

Image

Katarzyna Trzpioła – adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Finansów i Rachunkowości

Specjalista z zakresu rachunkowości finansowej (w tym MSSF), zarządczej i podatkowej, szkoleniowiec i wykładowca, autorka licznych opracowań, artykułów i książek z zakresu rachunkowości. Od 2000 r. współpracuje z czołowymi wydawnictwami z zakresu prawa i rachunkowości. Jest członkiem Komitetu Standardów Rachunkowości

Image

Bogdan Zatorski - Kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych, Symfonia

Z firmą związany od 22 lat, działając w obszarze finansów i księgowości, prawa podatkowego i zarządzania procesowego. Przez wiele lat rozwijał Symfonię w obszarze obsługi finansowo-księgowej i podatków oraz zagadnień controlingowych. Aktywnie uczestniczy we wdrażaniu KSeF i innych zagadnień podatkowo-procesowych w polskich przedsiębiorstwach, zarówno formie w rozwiązań IT dostarczanych przez Symfonię, jaki i szkoleń, warsztatów czy konsultacji biznesowych.

Image

Łukasz Niedziela - Kierownik ds. Kluczowych Klientów, Symfonia

Specjalizuje się w obszarze księgowym oraz kadrowym, rekomendując najlepsze rozwiązania dla Klientów poszukujących nowych rozwiązań Systemowych.

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.