PRELEGENCI


 

Image

Damian Klimas - Prawnik, Partner Kancelarii dotlaw

Adiunkt, Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, Uniwersytet Wrocławski. Prawnik, partner kancelarii dotlaw, CIPP/E, członek IAPP oraz SPOD. Przewodniczący podgrupy roboczej współadministratorów aplikacji do contact tracingu działającej przy sieci eZdrowie na podstawie Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2020/1023.

Image

Piotr Kaniewski - Counsel, Osborne Clarke Olkiewicz Świerzewski i Wspólnicy S.K.A.

Adwokat mający wieloletnie doświadczenie w zakresie kontraktów IT i własności intelektualnej, ekspert w obszarze zagadnień prawnych dotyczących sztucznej inteligencji (AI) oraz kontraktowania Agile&DevOps.
Piotr jest ekspertem w zakresie transakcji technologicznych. Specjalizuje się w projektowaniu i negocjowaniu umów IT oraz własności intelektualnej. Doradza w budowaniu zwinnych modeli kontraktowania i zakupów. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie przy wdrażaniu rozwiązań chmurowych, w szczególności w sektorze finansowym.
Jego obszarem zainteresowania i prawdziwą osobistą pasją jest sztuczna inteligencja. Piotr był zaangażowany w bardzo wczesne projekty prawne dotyczące wdrażania sztucznej inteligencji, a także w rozwój rozwiązań legal-tech opartych na sztucznej inteligencji.
Piotr doradzał w projektach IT o wartości kilkuset milionów złotych, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, dotyczących szeregu rozwiązań IT o strategicznym znaczeniu dla polskich agencji rządowych, instytucji finansowych, dostawców IT, organizacji z sektora healthcare i energetyki.

Image

Tomasz Mackiewicz - Kierownik, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

Absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn, (specjalność projektowanie i modelowanie komputerowe) na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, którą ukończył w 2008 r. Już wcześniej, w czasach technikum mechanicznego, fascynowała go branża samochodowa, którą szybko wybrał jako kierunek swojej ścieżki zawodowejPrawdziwą przygodę z motoryzacją rozpoczął niedługo po studiach, jako stażysta w dziale produkcji pilotażowej w Volkswagen Poznań. Dwa spędzone tam lata umożliwiły mu dokładne poznanie procesu wdrażania nowych produktów i rozbudziły ciekawość do poznawania innych aspektów pracy tego samochodowego giganta. Zaowocowało to przenosinami do działu zajmującego się zakupem towarów i usług, a dalej, już jako specjalista, do działu zapewnienia jakości. Na tym odcinku swojej pracy zawodowej Tomasz Mackiewicz wiedział już o procesie powstawania samochodów niemalże wszystko.Przełomowym rokiem w jego karierze zawodowej był 2014, kiedy dołączył do działu personalnego poznańskiego Volkswagena z zadaniem budowy centrum szkoleniowego. Solidne techniczne wykształcenie, znajomość zarówno produkcji, jak i procesu zakupowego zaowocowały budową i uruchomieniem jednego z najnowocześniejszych centrów szkoleniowych w ramach struktur Volkswagen Poznań.Pracując przy powstawaniu centrum szkoleniowego równolegle wpierał rozwój nowo powstałej fabryki Volkswagena w pod wrzesińskich Białężycach, gdzie odpowiadał za rozwijanie technicznych kompetencji pracowników produkcji. Do jego zadań należało m. in. współtworzenie programów szkoleniowych dopasowanych do potrzeb zarówno pracowników, jak i przedsiębiorstwa.Rozwijająca się w okolicy Wrześni branża motoryzacyjna okazała się fascynującym środowiskiem do podejmowania dalszych kroków zawodowych – w grudniu 2018 roku Tomasz Mackiewicz objął stanowisko kierownika Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii – nowej placówki oświatowej, której organem prowadzącym jest powiat wrzesiński. Od września 2020 pełni funkcje wicedyrektora w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. Od października 2020 Tomasz Mackiewicz pełni funkcję członka rady w Wielkopolskiej Regionalnej Radzie Przemysłu Przyszłości. Od marca 2021 jest członkiem grupy eksperckiej dotyczącej komponentu gospodarki w ramach prac nad aktualizacją Krajowej Polityki Miejskiej. Od kwietnia 2021 jest członkiem grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie działa w podgrupach ds. umiejętności cyfrowych oraz ds. badań, innowacyjności i wdrożeń.

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.