PRELEGENCI


 

Image

mec. Aleksandra Cywińska - Associate w praktyce Commercial, Kancelaria Bird & Bird

Doradza klientom w kwestiach prawnych związanych z technologią. Specjalizuje się w przygotowywaniu
i negocjowaniu umów IT, obejmujących tworzenie, wdrażanie i licencjonowania oprogramowania, a także świadczenie złożonych usług chmurowych, w tym w regulowanym sektorze finansowym. Doradza klientom w zakresie przepisów, które kształtują dzisiejszy sektor technologiczny, w tym dotyczących sztucznej inteligencji (AI), cyberbezpieczeństwa i ochrony danych.
Aleksandra zajmuje się też prawem mediów - doradzała wydawcom prasy, w tym prasy internetowej,
w tworzeniu i bieżącej działalności wydawnictw, negocjowaniu umów reklamowych i rejestracji nowych tytułów prasowych. Ma doświadczenie we wspieraniu start-upów w procesie pozyskiwania finansowania
i rozwoju ich produktów. Zarządza złożonymi projektami międzynarodowymi, wymagającymi współpracy prawników regulacyjnych z wielu jurysdykcji, często w kilku streamach roboczych. Uczestniczy też
w audytach due diligence i transakcjach w sektorach technologicznym, e-commerce i FMCG.
W pracy ceni otwartość, kreatywność i współpracę w interdyscyplinarnych zespołach. Zawsze szuka praktycznych rozwiązań biznesowych.
Przed dołączeniem do Bird & Bird, doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wiodących kancelariach prawnych, które świadczą doradztwo na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców.
Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Uniwersytetu w Tours (Francja)

Image

Marek Ujejski - Ekspert ds. Cybersecurity, CISM, CDPSA, LA 27001, COIG S.A. – Grupa Kapitałowa WASKO

Ekspert w obszarze bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz analizy ryzyka operacyjnego, wieloletni manager na stanowiskach kierowniczych IT w sektorze bankowym i publicznym. Przedstawiciel Polski w wielu projektach europejskich w obszarze systemów informatycznych oraz grupach roboczych Komisji Europejskiej, ostatnio w eIDAS Working Group. Pełnił rolę eksperta w Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji oraz Ministerstwie Zdrowia. Zdobył wieloletnie doświadczenie w budowie i eksploatacji wielkich systemów informatycznych w sektorze bankowym i sektorze publicznym. Nadzorował wdrożenia systemów centralnych m.in. w ING BSK, Raiffeisen Bank Polska, oraz BGŻ. Współautor systemu weryfikacji uprawnień pacjentów eWUŚ oraz Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Posiadacz międzynarodowego certyfikatu CISM ,oraz CPDSE stowarzyszenia ISACA. Audytor Wiodący ISO 27001. Autor wielu publikacji dotyczących rozporządzenia RODO w Informacji w Administracji Publicznej C.H. BECK oraz Ogólnopolskim Przeglądzie Medycznym. Wieloletni wykładowca na studium podyplomowym Politechniki Warszawskiej w obszarze oceny efektywności inwestycji informatycznych. Prowadził kursy przygotowawcze do egzaminu na certyfikat CISM wydawany przez ISACA. Speaker na renomowanych konferencjach zagranicznych i krajowych. W 2016 roku odznaczony Oznaką Honorową Związku Banków Polskich za szczególny wkład w rozwój i bezpieczne funkcjonowanie polskiej bankowości.

Image

Łukasz Bajer - Business Development Manager, Arrow ECS

Od 2011 roku zajmuje się rozwiązaniami z zakresu pamięci masowych i bezpieczeństwa danych, w tym kopii zapasowych i projektami związanymi z ochroną danych i zachowaniem ciągłości biznesowej procesów w organizacjach. Poszukuje, doradza i dobiera rozwiązania dla Partnerów i Klientów dla projektów na terenie całej Polski.

Image

Kamil Kowalczuk - ekspert CEH, CNDA, MCP, LA27001

Posiada ponad 15 letnie doświadczenia w obszarach systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, architektury bezpieczeństwa IT/OT, zarządzania ryzykiem oraz ciągłością działania.

  • Jako Ekspert ds. bezpieczeństwa IT/OT wspiera Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w obszarze automatyki przemysłowej.
  • Pełnił role wiodące w projektach wdrożenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z ISO 27001, Ciągłości działania w oparciu o ISO 22301 oraz brał udział w wiele projektów technologicznych w Spółkach elektroenergetycznych i gazowych.
  • Projektował środowisko testowe oraz scenariusze ataku na potrzeby ćwiczeń Cyber-EXE 2012 w sektorze energetycznym – projekt realizowany pod auspicjami ENISA oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
  • Pełnił rolę Lokalnego CISO dla międzynarodowej Spółki Elektroenergetycznej  jako lider Zespołu w zakresie utrzymania i projektowania architektury cyberbezpieczeństwa.  Wspierał w obszarze Cyberbezpieczeństwa Grupę Kapitałową, jako lider Zespołu w zakresie utrzymania i projektowania  architektury cyberbezpieczeństwa.
  • Aktualnie na co dzień Pełni rolę Managera Cyberbezpieczeństwa obszaru OT dla międzynarodowej Spółki Elektroenergetycznej w której odpowiada za ocenę ryzka instalacji infrastruktury krytycznej oraz usług kluczowych.
  • Posiada praktyczne doświadczenie we wdrożeniu wymagań Ustawy KSC. 
  • Prowadzi działalność dydaktyczną z zakresu architektury cyberbezpieczeństwa.
  • Posiada wieloletnie doświadczenie w architekturze cyberbezpieczeństwa dla kluczowych systemów organizacji.
  • Czynny audytor cyberbezpieczęńśtwa infrastruktury IT/OT oraz współtwórca Strategii Cyberbezpieczeństwa firm o zasięgu międzynarodowym.
  • Posiada między innymi certyfikaty: Certified Ethical Hacker (CEH), Certified Network Defense Architect (CNDA), Audytor Wiodący ISO 27001, Generalny Inżynier Bezpieczeństwa ISecMan, ITIL Foundation Certificate, Prince2 Foundation Certyficate, Microsoft Certificate Profesional, Cobit 5 Fundation.
© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.