PRELEGENCI


 

Image

Anna Matusiak-Wekiera - Radca prawny, Head of Data Protection, Compliance Practice Zespół Transakcyjny i Doradztwa Kontraktowego, JDP DRAPAŁA & PARTNERS Sp.j.

Radca prawny w Zespole Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych. Doradza w zakresie zgodności procesów biznesowych z przepisami ochrony danych osobowych, wdrożeń przepisów RODO, audytów powdrożeniowych, jak również wykonuje funkcję inspektora ochrony danych (IOD). Od kilku lat świadczy usługi prawne w zakresie ochrony danych osobowych na rzecz spółek kapitałowych oraz innych podmiotów przetwarzających dane osobowe, także pełniąc w tych organizacjach rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI), a obecnie funkcję inspektora ochrony danych (IOD).
Jest członkiem Komitetu ds. Ochrony danych osobowych przy KIG oraz była członkiem Ekspertów Komisji powołanej przy GIODO ds. reformy prawa ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej w latach 2016-2018. Wykładowca zagadnień prawnych na uczelni wyższej oraz autorka publikacji prawniczych z zakresu ochrony danych osobowych w eksperckim kwartalniku „ABI EXPERT”.
Posiada uprawnienia certyfikowanego audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000 oraz audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg. Normy ISO 27001.

Image

Tomasz Marcinek - Starszy Kierownik Projektu, Departament Rozwoju Usług, GovTech, KPRM
Manager z wieloletnim doświadczeniem, w planowaniu, zarządzaniu złożonymi projektami informatycznymi. Zawodowo od ponad 3 lat związany z Ministerstwem Cyfryzacji, a aktualnie z KPRM i GovTech Polska, gdzie odpowiada za budowę i rozwój chmury dla administracji publicznej.
Specjalizuje się w wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań IT, m.in. Cloud Computing’u, Business Intelligence, Big Data dla instytucji z sektora publicznego i prywatnego. Posiada duże doświadczenie w obszarach tj. Project Management, analityka biznesowa, procurement, oraz architektura IT i cyberbezpieczeństwo.
Wcześniej związany z takimi instytucjami, jak BGK, PZU, Xerox.

Image

Krzysztof Szmigielski - Kierownik Sekcji Informatyki, Szpital Wolski

Specjalista baz danych, od 20 lat związany z informatyzacją jednostek służby zdrowia. Od 2008 roku Kierownik Sekcji Informatyki w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Brał udział we wdrażaniu 4 projektów unijnych związanych z informatyzacją szpitala. W swojej karierze zajmował się wdrażaniem i utrzymaniem systemów medycznych w Szpitalach w całej Polsce. Wykładowca i Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Informatyki Europejskiej Uczelni w Warszawie. Entuzjasta rozwiązań Open Source.

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.