Program - "Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy" - 09.10.2019, Warszawa

   
   

GODZINA


 

PUNKT PROGRAMU


 

09.00 – 09.30

Rejestracja uczestników / wydanie materiałów konferencyjnych

09.30 – 10.00

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Wykład Inauguracyjny - Grzegorz Bernatek - Lead TMT Analyst, Audytel S.A.

"Trendy w zakresie zarządzanych usług bezpieczeństwa IT"

(Zarządzane usługi bezpieczeństwa IT (MMS, ang. Managed Security Services) to model świadczenia usług bezpieczeństwa polegający na powierzeniu profesjonalnej firmie całości lub części procesu zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury teleinformatycznej. Wymagania regulacyjne (w tym RODO), coraz bardziej skomplikowane metody ataków oraz trudności w pozyskaniu specjalistów sprawiają, że wykorzystanie zewnętrznego wsparcia staje się koniecznością – szczególnie w przypadku małych i średnich firm. Jedną ze stosunkowo nowych usług, o których będzie mowa na prezentacji, są Managed Detection and Response. Polega ona na realizacji przez usługodawcę operacji wykrywaniu włamań, złośliwego oprogramowania i każdej inne złośliwej aktywności w sieci - szerzej w infrastrukturze klienta - oraz na pomocy w szybkim reagowaniu w celu wyeliminowania i złagodzenia tych zagrożeń.)


 

10.00 – 10.30

Wykład Partnera - Jakub Wychowański - Członek Zarządu,Sales Manager, VECTO Sp. z o.o.

"Dane pod specjalnym nadzorem. Jak zabezpieczyć biznes?"

(Lawinowy przyrost danych to gigantyczne wyzwanie dla przedsiębiorstw na całym świecie. W 1992 r. globalnie powstawało 100 GB danych dziennie, w tym roku przewiduje się przełamanie bariery 50 000 GB danych na sekundę. Tak duże zasoby informatyczne wymagają zupełnie innego podejścia do kwestii przechowywania i zabezpieczania danych. Jesteśmy świadkami prawdziwego wyścigu technologicznego, w którym światowe koncerny starają się stworzyć rozwiązania IT na miarę naszych globalnych potrzeb. Czy dziś możemy skorzystać z narzędzi, które redukują ryzyko utraty newralgicznych danych niemal do zera. Czy możemy skutecznie zabezpieczyć informacje przed dowolnym zagrożeniem, a w razie jego wystąpienia reagować bez szkody dla biznesowych procesów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy prezentując rozwiązania Data Protection, sygnowane przez DELL EMC – światowego lidera w dziedzinie zarządzania, backup’u i bezpieczeństwa danych.)


 

10.30 – 11.00

Wykład Partnera - Piotr Kubiak - CEO, Statlook

"Praktyczne oblicze bezpieczeństwa danych i zasobów każdej organizacji – Statlook 2019"

(Teorię wszyscy znamy, ale czy wiemy jak ją stosować? Porozmawiajmy o praktyce zarządzania zasobami IT i o codziennym zapewnianiu ich bezpieczeństwa. Pokażemy jak dbać o wszystkie elementy naszego IT (od licencji i sprzętu aż po użytkowników) przy użyciu popularnego narzędzia rozwijanego od 17 lat i wdrożonego w ponad 7000 firm oraz instytucji w Polsce. Poznajcie system Statlook – najlepszego przyjaciela Działu IT.)


 

11.00 – 11.05

Prezentacja wystawców 

11.05 – 11.25

Przerwa kawowa 

   
11.25 – 11.55

Wykład Eksperta - Katarzyna Gorzkowska - Prawnik, Inspektor Ochrony Danych, Kancelaria APLAW

"Zgłoszenie naruszeń bezpieczeństwa ochrony danych osobowych"


11.55 - 12.25

Wykład Eksperta - Joanna Karczewska - Ekspert i audytor, Stowarzyszenie ISACA Warszawa

"Rodo a cyberbezpieczeństwo – razem czy osobno?"

(W trakcie wystąpienia prelegentka odpowie na pytanie, które zadaje od trzech lat. Przedstawi także uzasadnienie wraz ze wskazaniem dobrych praktyk, które uczestnicy mogą wykorzystać w codziennym zapewnianiu bezpieczeństwa informacji i danych osobowych.)


 

12.25 – 12.55

 Wykład Eksperta - Monika Susałko - Radca prawny, Lubasz i Wspólnicy

"Analiza ryzyka jako podstawa zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych"


 

12.55 – 13.15

Przerwa kawowa

 

13.15 – 13.45

Wykład Eksperta - Natalia Domagała, Radca Prawny

 "IoT a bezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Wearables w ramach polityk BYOD i ochrony danych"


   

13.45 – 14.15

Wykład Eksperta - Marcin Kobyliński - Ekspert i manager w obszarach bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz informacyjnego, PWPW S.A.

"Praktyczne zarządzanie incydentami (cyber)bezpieczeństwa w obliczu nowych wymagań ustawowych"
(Wyzwania związane z obsługą i zarządzaniem incydentami cyberbezpieczeństwa w kontekście aktualnych wyzwań formalnoprawnych np. (U)oKSC, (U)AT itd.)


 

14.15

Zakończenie konferencji

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie konferencji.

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.