Program - Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych
09:00 – 09:30 Rejestracja uczestników
09:30 – 10:10 Wykład Inauguracyjny: dr n. med. Paweł Musiał - Kierownik zespołu P oraz członek zespołu S, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oddział Jędrzejów; Wykładowca, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
XXI wiek niesie ze sobą liczne wyzwania dla szeroko rozumianego ratownictwa, które działa w oparciu o tzw.ratownictwo zintegrowane. Działania ratownicze, wymagają współpracy wielu służb, których efektywność opiera się na logistyce i organizacji w zdarzeniu, szczególnie zdarzeniu z dużą liczbą poszkodowanych czyli zdarzeniu masowy. TO prawdziwy sprawdzian i wyzwanie dla służb ratowniczych. Planowanie, przygotowanie, reagowanie i odbudowa stanowiące składowe zarządzania kryzysowego, odgrywają zasadniczą rolę w logistyce działań ratowniczych. Dobrze wyszkolony personel zespołów ratowniczych danych służb to filar powodzenia w nagłych zdarzeniach. Na każdym etapie niesienia pomocy poszkodowanym liczy się czas i podejmowane interwencje, w zależności o posiadanych kwalifikacji. Nadrzędnym celem niesienia pomocy poszkodowanym w zdarzeniach masowych jest uratować jak największą liczbę osób. Logistyka jest złożonym procesem, który wymaga fachowej (specjalistycznej) wiedzy.
10:10 – 10:40 Wykład Partnera: Paweł Walenciejczyk - Produkt Manager, Grupa Pietrucha
Podczas prezentacji prelegent omówi następujące punkty: Wstęp i omówienie ogólnej działalności Grupy Pietrucha w Polsce i na świecie; Prezentacja mobilnych systemów ochrony przeciwpowodziowej IBS; Omówienie poszczególnych elementów składowych systemów IBS; Wybrane realizacje zastosowań systemów przeciwpowodziowych w Polsce i na świecie.
10:40 – 10:50 Prezentacja Wystawców
10:50 – 11:20 Przerwa Kawowa
11:20 – 12:00 Wykład Eksperta: Paweł Gawłowski – Zakład Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
Prezentacja obejmie aktualne podstawy prawne kształcenia ratowników medycznych, możliwość zatrudnienia w innych podmiotach niż jednostki systemu PRM, zakres kompetencji ich działania, program nauczania na studiach licencjackich UM we Wrocławiu ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów specjalistycznych.
12:00 – 12:20 Przerwa Kawowa
12:20 – 12:50 Wykład Eksperta: Radomir Korsak - Instruktor sere i personnel recovery, ekspert niezależny
12:50 – 13:30 Wykład Ekspertów: Piotr Dąbrowski - Prezes Zarządu Słupskiego WOPR i Radosław Karnowski - V-ce Prezes Zarządu Słupskiego WOPR
13:0 – 13:40 Podsumowanie i zakończenie konferencji
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w agendzie.