31.03.2023 r.

Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania

Szanowni Państwo
31 marca 2023 roku odbyła się konferencja online "Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania". Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za aktywność, Partnerom i Prelegentom za merytoryczne panele.

Zapraszamy do śledzenia aktualnego kalendarium wydarzeń na naszej stronie oraz na Facebooku.

 
Wykłady poprowadzili:

- mgr inż. Iwona Sorbian - pomysłodawczyni i założycielka Instytutu Zintegrowanego Rozwoju.
"Ukryte, nieuświadomione dynamiki i mechanizmy działania, czyli kto tu rządzi"
(Podczas tego wystąpienia pani Iwona Sorbian podzieli się swoim doświadczeniem Interim Managera z ponad 20. lat pracy na stanowiskach mistrz, kierownik produkcji, pełnomocnik ds. poprawy organizacji pracy na wydziałach produkcyjnych, dyrektor zarządzający, konsultant, mentor i coach właścicieli firm i kadry zarządzającej. Przeprowadzając reorganizacje w fabrykach zaobserwowała, że można wprowadzać zmiany jeszcze efektywniej, jeśli oprócz typowych metod biznesowych dołączy się elementy pracy systemowej i psychologii, ponieważ wiele ograniczeń w firmach, to nieuświadomione mechanizmy rządzące działaniem ludzi, relacji, systemów, biznesów i organizacji. Takie podejście jest w stanie wielokrotnie zwiększyć efektywność przeprowadzanych zmian i przede wszystkim daje natychmiastowy wgląd w nieuświadomione informacje, co z kolei pozwala podejmować korzystne decyzje.)

 

- dr Piotr Kaczmarek-Kurczak - Katedra Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu, Akademia Leona Koźmińskiego
"Transformacja cyfrowa firm przemysłowych w oparciu o model ADMA"
(Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw to zagadnienie dużo szersze niż tylko wymiana jednych urządzeń na inne, czy cyfryzacja komunikacji w firmie. By technologia mogła być właściwie wykorzystana i by przyniosła oczekiwane efekty zmiany w firmie muszą być dużo szersze i zawierać również zmiany w systemie zarządzania, szkoleniu pracowników, relacji z klientami, zarządzania zapasami i zaopatrzeniem i wiele innych. Użytecznym szablonem tych zmian jest model ADMA (Advanced Manufacturing) realizowany przez konsorcjum Trans4mers. Obejmuje ono 7 kluczowych wymiarów, które powinna zawierać strategia udanej transformacji cyfrowej i całościowego przekształcenia przedsiębiorstwa w "firmę przyszłości")

 

- Krzysztof Fiegler - członek zarządu UIBS Teamwork
"Wpływ autonomicznego systemu samodzielnie zarządzającego produkcją IPOsystem na produktywność i koszty przedsiębiorstw produkcyjnych"
(Dowiedz się, jak IPOsystem, pierwszy w świecie autonomiczny system decyzyjny do samodzielnego zarządzania produkcją, zwiększa produktywność, znacząco obniża koszty zarządzania i wpływa na antykruchość fabryk.)

 

- dr Julia Siderska - Politechnika Białostocka, Wydział Inżynierii Zarządzania; ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)
"Automatyzacja procesów biznesowych przy wykorzystaniu technologii Robotic Process Automation"
(Wśród globalnych trendów technologicznych przyspieszających transformację cyfrową przedsiębiorstw wskazywana jest automatyzacja i robotyzacja, które należy rozpatrywać w dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich obejmuje maszyny i roboty przemysłowe wykorzystywane w przedsiębiorstwach produkcyjnych, wspierające procesy wytwarzania. Drugi obszar to automatyzacja i robotyzacja procesów biznesowych (ang. Robotic Process Automation - RPA), czyli rozwiązania IT, algorytmy, roboty software służące do automatyzacji powtarzalnych, prostych i czasochłonnych zadań. Celem wykładu będzie omówienie możliwości aplikacyjnych technologii Robotic Process Automation, w której robot programowy naśladuje czynności wykonywane przez ludzi w graficznym interfejsie użytkownika aplikacji i automatyzuje ich wykonywanie. Dodatkowo, wskazane zostaną procesy o dużym potencjale do robotyzacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące wdrożenia takich rozwiązań w przedsiębiorstwie.)

 

Tematyka konferencji:

  • Zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa i utrzymanie ruchu
  • Nadzorowanie procesów
  • Efektywne zarządzanie produkcją
  • Obsługa procesów logistycznych
  • Elektroniczny obieg dokumentów
  • Analiza i ocena efektywności produkcji
  • Mobilne systemy
  • Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)
  • Sztuczna Inteligencja (AI)
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Robotyka
  • Druk 3D

 

 

Grupa docelowa:
Przedstawiciele zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w szczególności:

  • Dyrektorzy i kierownicy ds. technicznych
  • Dyrektorzy, kierownicy i mistrzowie produkcji
  • Kierownicy i inżynierowie Utrzymania Ruchu
  • Dyrektorzy, kierownicy i specjaliści ds. zakupów
  • Właściciele firm, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych
  • Dyrektorzy zarządzający
  • Dyrektorzy i kierownicy ds. logistyki
  • Szefowie departamentów informatyki
  • Kierownicy planowania produkcji i dostaw
  • Inżynierowie ds.jakości

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

* Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.

PARTNER

Image

PRELEGENCI

mgr inż. Iwona Sorbian - pomysłodawczyni i założycielka Instytutu Zintegrowanego Rozwoju

Krzysztof Fiegler - członek zarządu UIBS Teamwork

dr Piotr Kaczmarek-Kurczak - Katedra Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu, Akademia Leona Koźmińskiego

dr Julia Siderska - Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechnika Białostocka

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.