W dzisiejszych czasach, nie da się prowadzić uczelni bez wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Technologia jest postrzegana jako czynnik napędzający i umożliwiający realizację strategii uczelni. W obliczu niżu demograficznego, konieczne staje się rywalizowanie o studenta. Niezbędny w tym procesie oprócz technologii IT okazuje się marketing i działania reklamowe, które pozwalają dotrzeć do zainteresowanych kandydatów z ofertą edukacyjną.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji „Uczelnia na miarę potrzeb”, która odbędzie się już 10 kwietnia 2025 roku ONLINE.
W programie:
- Bożena Szumacher - Dyrektor ds. Współpracy z Instytucjami i Sprzedaży Korporacyjnej Learnetic SA
"Sztuczna inteligencja jako praktyczne narzędzie wspierające dydaktykę – czyli jak wdrożyć i wykorzystać Ed.Tool w pracy akademickiej"
(W dobie dynamicznego rozwoju technologii, sztuczna inteligencja staje się nieocenionym wsparciem w wielu dziedzinach, w tym w dydaktyce akademickiej. W ramach tego wystąpienia, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje narzędzie Ed.Tool oparte na sztucznej inteligencji, które może stać się kluczowym elementem w procesie nauczania i uczenia się. Celem wystąpienia jest, poza przedstawieniem Ed.Tool jako narzędzia wspierającego dydaktykę, także zachęcenie wykładowców do eksperymentowania z nowymi technologiami i włączenia sztucznej inteligencji do codziennej pracy akademickiej.)
- Paweł Płatek - Centrum Transferu Technologii i Wiedzy, Uniwersytet Warszawski
"Uczelnie i biznes: Czy różne cele doprowadzą do wspólnego sukcesu?"
(W roku 2025 mija 30 lat od założenia pierwszej w Polsce jednostki odpowiadającej za transfer technologii na uczelni. Było to na Politechnice Wrocławskiej, która powołała do życia Wrocławskie Centrum Transferu Technologii. Przez 3 dekady słyszymy, że nauka i biznes mówią innymi językami, że trudno im współpracować, że istnieje wiele barier utrudniających efektywną kooperację. Co leży u podstaw niezadowalającej współpracy między tymi dwoma światami? Czy podejmowane są działania mające na celu poprawę tej sytuacji? Kto powinien być odpowiedzialny za inicjowanie zmian i budowanie mostów między nauką a biznesem? Przyjrzymy się tym zagadnieniom z perspektywy środowiska odpowiadającego za transfer technologii z nauki do gospodarki. Spojrzymy, jakie kroki zostały już podjęte, jakie wyzwania nadal stoją przed nami oraz co może przyczynić się do budowania efektywnej współpracy między nauką a biznesem.)
- Maksymilian Sas - Koordynator Centrum Wsparcia Dydaktyki, Uniwersytet Warszawski
"Regulacje dotyczące korzystania z narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w ramach systemu zapewniania jakości kształcenia na uczelni"
(Przedmiotem wystąpienia jest omówienie regulacji przyjmowanych na uczelniach wyższych w zakresie korzystania z narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w procesie kształcenia. Punkt wyjścia do rozważań stanowią zasady przyjęte w tym zakresie na Uniwersytecie Warszawskim. W celu ich omówienia referent przedstawia system zapewnienia jakości kształcenia na UW oraz rolę pełnioną w nim przez Uniwersytecką Radę ds. Kształcenia (URK) i rady dydaktyczne właściwe dla poszczególnych kierunków studiów. W tym kontekście dokonywana jest analiza uchwały URK z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie wytycznych dotyczących korzystania z narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w procesie kształcenia. Jest to uchwała, której materia dotyka tak studentów, jak i nauczycieli akademickich. Przedstawione w niej zasady zostają odniesienie do regulacji przyjmowanych na innych uczelniach wyższych, a także spodziewanych przez środowisko akademickie dalszych kierunków rozwoju narzędzi sztucznej inteligencji oraz konieczności przyjęcia odpowiadającym im zasad postępowania w odniesieniu tak do osób studiujących, jak i prowadzących zajęcia dydaktyczne.)
- dr inż. Jarosław Homa, MBA – CISO, Pełnomocnik Rektora ds. Cyberbezpieczeństwa, Wicedyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej.
"Cyberbezpieczeństwo w Uczelni Wyższej z perspektywy CISO (Chief Information Security Oficer):
- dr hab. Michał Kaczmarczyk - Profesor w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz Instytucie Nauk Prawnych Akademii Humanitas
"Komunikacja z pokoleniem Zet jako wyzwanie w zarządzaniu uczelnią"
(Wystąpienie będzie obejmowało wnioski z obszernego projektu badawczego, skoncentrowanego na oczekiwaniach i preferencjach zawodowych pokolenia Zet, czyli osób urodzonych po 1997 roku. Czy przedstawiciele generacji Zet, jako studenci i pracownicy uczelni, preferują rozwój kariery zawodowej czy realizację osobistych marzeń i pasji? Jakie wartości kierują Zoomerami w ich życiu profesjonalnym w murach szkoły wyższej? Jak pokolenie Z podchodzi do tworzenia relacji w środowisku akademickim, z którym wiąże się zawodowo? Wystąpienie będzie próbą udzielenia odpowiedzi na powyższe pytania. Ponadto autor projektu badawczego na temat pokolenia Zet na rynku pracy zaprezentuje praktyczne rekomendacje dla menedżerów uczelni, dotyczące skutecznego zarządzania młodymi pracownikami szkół wyższych, budowania z nimi relacji, udzielania wsparcia psychicznego, regularnego feedbacku oraz wykorzystywania ich potencjału, talentów i kompetencji w celu osiągania sukcesów na rynku akademickim.)
- Marcin Pera - Statlook Expert, Media-press.tv S.A.
- Dariusz Woźniak - Kierownik działu technicznego, Marken Systemy Antywirusowe Sp. z o.o.
"Bitdefender GravityZone, cyberbezpieczna uczelnia z proaktywną ochroną HyperDetect"
(Pierwsza linia obrony, czym jest HyperDetect. Zaawansowana kontrola zagrożeń. Ochrona przed Ransomware. Ochrona poczty e-mail na przykładzie scenariuszy, omówienie zagrożeń typu: antyphishing, antyspam, skanowanie załączników i linków, CEO Fraud)
Tematyka konferencji:
1. Transformacja cyfrowa na uczelniach
- Cyfrowe kompetencje a kreatywność w edukacji
- Podnoszenie kompetencji kadry i jej biegłość w zakresie IT
- Doświadczenia z pandemii jako bodziec do budowania ekosystemu IT
- Hybrydowy model kształcenia
- Migracja do chmury - redukacja kosztów związanych z IT
- Nowe sposoby komunikacji ze studentami i wykładowcami
- Paperless w procesach administracyjnych
2.Kreowanie wizerunku uczelni wyższej w Polsce i zagranicą
- Nowoczesne formy promocji uczelni i rekrutacji studentów
- Rola serwisu internetowego w komunikacji
- Marketing w sektorze szkolnictwa wyższego(marketing szeptany SERM)
- Media społecznościowe jako główne źródło informacji
- Najnowsze technologie, cyfryzacja i automatyzacja a kreatywny i spersonalizowany przekaz
3.Najnowsze technologie w zarządzaniu uczelnią
- Systemy do nauki zdalnej
- Integracja systemów ICT
- Bezpieczeństwo danych i informacji
- Cyberbezpieczeństwo
- Oprogramowanie antyplagiatowe
- System Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i Karty Pracowniczej
- Systemy kontroli dostępu
- Infrastruktura PKI
- Systemy ERP do zarządzania uczelnią
- Systemy zarządzania dokumentami i ich obiegiem
- Bezpieczeństwo sieci i systemów teleinformatycznych
- Backup i archiwizacja dokumentów
Grupa docelowa:
Przedstawiciele publicznych i niepublicznych szkół wyższych:
- Rektorzy
- Kanclerze
- Dziekani
- Dyrektorzy/Kierownicy działów: technicznych, administracyjnych, bezpieczeństwa, kadrowych, obsługi studentów/dziekanatów, centrum informatyki.
Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.
Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*
* Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.
PARTNERZY
PRELEGENCI
Marcin Pera - Statlook Expert, Media-press.tv S.A.
dr hab. Michał Kaczmarczyk - Profesor w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz Instytucie Nauk Prawnych Akademii Humanitas
dr inż. Jarosław Homa, MBA – CISO, Pełnomocnik Rektora ds. Cyberbezpieczeństwa, Wicedyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej
Bożena Szumacher - Dyrektor ds. Współpracy z Instytucjami i Sprzedaży Korporacyjnej Learnetic SA
Dariusz Woźniak - Kierownik działu technicznego, Marken Systemy Antywirusowe Sp. z o.o.
Maksymilian Sas - Koordynator Centrum Wsparcia Dydaktyki, Sekretarz Uniwersyteckiej Rady ds. Kształcenia, Uniwersytet Warszawski
Paweł Płatek - Centrum Transferu Technologii i Wiedzy, Uniwersytet Warszawski