Informatyzacja placówek medycznych

 

26 października

 

Szanowni Państwo
26 października 2021 roku odbyło się webinarium "Informatyzacja placówek medycznych"
Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za aktywność, Partnerom i Prelegentom za merytoryczne panele i rozgłos.

Zapraszamy do śledzenia aktualnego kalendarium wydarzeń na naszej stronie oraz na Facebooku.

 


Prelekecje poprowadzili:

- Michał Oleksy - Kierownik, Wydział Wdrożeń e-skierowania, Centrum e-Zdrowia
"Elektroniczna Dokumentacja Medyczna oraz inne usługi obszaru e-Zdrowia."

- Piotr Kubiak - CEO, Statlook

"2021 zdalnie i w biurze – nowa, hybrydowa rzeczywistość oraz Statlook – zestaw praktycznych narzędzi, które pomogą nam się w niej odnaleźć"

- Paweł Kaźmierczyk - Associate, Life Sciences Practice, Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

"Ochrona danych medycznych i kodeks branżowy okiem prawnika"
Okres pandemii wiązał się z nowymi wyzwaniami dotyczącymi wdrażania rozwiązań z zakresu e-zdrowia, które wiążą się z przetwarzaniem danych osobowych. Podmioty leczniczy musiały szybko dostosować wewnętrzne procesy do nowych uwarunkowań. Jednocześnie w lutym 2021 r. PUODO wydał pozytywną opinię w przedmiocie projektu kodeksu branżowego dla ochrony zdrowia.

W ramach wystąpienia m.in.:

  • Przybliżymy podstawowe zasady ochrony danych medycznych;
  • Przedstawimy kluczowe problemy prawne związane z ochroną danych osobowych podczas korzystania z oprogramowania medycznego;
  • Opowiemy o pracach na projektem kodeksu postępowania dla sektora ochrony zdrowia i możliwościach, jakie stwarza dla placówek medycznych.


- Bartłomiej Lubiatowski –
CEO, CINO, RSQ Technologies sp. z o. o.
"Jak mierzyć i obiektywizować fizjoterapię za pomocą nowych technologii?(RSQ Motion to mobilny system do ortopedycznej diagnostyki biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała. Wieloczujnikowy system służy do pomiarów i cyfrowego odwzorowania ruchu ciała w postaci avatara ludzkiej postaci, uzyskanych na podstawie danych z żyroskopu, akcelerometru i magnetometru. System komunikuje się bezprzewodowo, tworząc przenośny zestaw “full body motion capture”, który pozwala na pomiar, diagnostykę, analizę i monitorowanie parametrów ruchu pacjentów po złamaniach kości, z zespołami przeciążeniowymi, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, po urazach mięśniowych, stawowych kończyn, kręgosłupa, a także pacjentów będących w trakcie leczenia pooperacyjnego, rehabilitacji, a także osób uprawiających sport. RSQ Motion jest certyfikowanym wyrobem medycznym oznaczonym symbolem CE. To oznacza, że produkt spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Dotyczą one zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, a także określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.)

 

- Jarosław Ulczok – Pre-Sales Consultant, CEE,Thales
"Wyprzedzić atak ransomware i jednocześnie uzyskać zgodność w ochronie danych (medycznych) swojej organizacji? Z rozwiązaniami Thales to możliwe."
(Jest tak wiele informacji na temat tego, jak zabezpieczyć swoją organizację przed ransomware — od szkoleń w zakresie świadomości cyberbezpieczeństwa i wieloskładnikowego uwierzytelniania po monitorowanie zagrożeń, uczenie maszynowe oraz tworzenie kopii zapasowych. Istnieje jednak lepszy sposób na zabezpieczenie krytycznych zasobów organizacji - te krytyczne bazy danych i serwery plików, które, jeśli staną się niedostępne w wyniku ataku ransomware, sparaliżują Twoją firmę. Zobacz jak pomogą ten cel osiągnąć rozwiązania Thales.)

Tematyka webinariów:

- Systemy informatyczne wspierające zarządzanie placówką medyczną
- Infrastruktura informatyczna w placówkach medycznych
- Proces ucyfrowienia placówki medycznej
- Elektroniczna dokumentacja medyczna
- Bezpieczeństwo danych
- Telemedycyna
- Systemy wideokonferencyjne

 

Grupa docelowa:
- Przedstawiciele prywatnych i publicznych placówek ochrony zdrowia
- Kadra menedżerska z działów: administracji, it, finansów, zamówień, hr oraz zakładów diagnostyki obrazowej i zakładów diagnostyki laboratoryjnej
- Przedstawiciele administracji publicznej

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

 

PARTNER SREBRNY

Image

PARTNERZY

Image
Image

PRELEGENCI

Paweł Kaźmierczyk - Associate, Life Sciences Practice, Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Piotr Kubiak - CEO, Statlook

Bartłomiej Lubiatowski – CEO, CINO, RSQ Technologies sp. z o. o.

Jarosław Ulczok – Pre-Sales Consultant, CEE,Thales

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.