E-gmina - rozwój cyfrowych usług publicznych

17 maja 2023

Informatyzacja ma służyć usprawnieniu i efektywności działania administracji. Powinna umożliwić załatwianie spraw przez obywatela również bez wychodzenia z domu. Informatyzacja urzędów administracji samorządowej jest bardzo ważnym i kluczowym wyzwaniem. Coraz więcej albo niemal wszystkie usługi świadczone na rzecz ludności są realizowane z wykorzystaniem systemów informatycznych. Postęp technologiczny oraz oczekiwania mieszkańców gmin i powiatów wymagają dostosowania się do nich jednostek samorządowych.

Dowiedz się więcej, weź udział w webinarium "E-gmina - rozwój cyfrowych usług publicznych" -  17 maja 2023 r.

Prelekcje poprowadzą:

- dr Radosław Bulejak - Senior Associate | Radca prawny, Kancelaria Ożóg Tomczykowski
"Komunikacja elektroniczna z organem administracji publicznej - wybrane zagadnienia"

 -  Paweł Szymczak – Kierownik sprzedaży, One System i Kamil Grzesik - Account Executive - Data Protection Solutions w Dell Technologies
"Czy backup ochroni mnie przed skutkami udanego ataku ransomware?"

 

- Marcin Pera - Specjalista ds. marketingu i PR, Statlook Polska

Zarządzanie Zasobami IT w administracji. Oprogramowanie Statlook jako lek na kryzys

Statlook to oprogramowanie, które zapewnia bezpieczeństwo w obszarze IT z jednoczesną gwarancją optymalizacji kosztów. Nasz system gwarantuje odpowiednią ochronę wszystkich zasobów IT, pomaga zadbać o aktualność licencji i legalność oprogramowania. W czasach pracy zdalnej i hybrydowej umożliwia rozwiązywanie na odległość problemów zgłaszanych przez użytkowników (Helpdesk z autorską propozycją zdalnego pulpitu). Wspieramy też zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych (RODO) oraz zgodnie z dyrektywą unijną proponujemy nowoczesne rozwiązanie obowiązku utworzenia wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.


(Statlook to oprogramowanie, które zapewnia bezpieczeństwo w obszarze IT z jednoczesną gwarancją optymalizacji kosztów. Nasz system gwarantuje odpowiednią ochronę wszystkich zasobów IT, pomaga zadbać o aktualność licencji i legalność oprogramowania. W czasach pracy zdalnej i hybrydowej umożliwia rozwiązywanie na odległość problemów zgłaszanych przez użytkowników (Helpdesk z autorską propozycją zdalnego pulpitu). Wspieramy też zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych (RODO) oraz zgodnie z dyrektywą unijną proponujemy nowoczesne rozwiązanie obowiązku utworzenia wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.)

 

- Kinga Grzelczyk - Koordynator Zespołu, Zespół Bezpieczeństwa Informacji i Cyberbezpieczeństwa,Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu
"Budowanie kultury cyberbezpieczeństwa w jednostce administracji publicznej."
(Projekt ukierunkowany na promowanie kultury cyberbezpieczeństwa i wdrożenie odpowiednich nawyków wśród pracowników administracyjnych oraz mieszkańców Wrocławia korzystających z usług miejskich. Mający na celu pokazanie roli i znaczenia człowieka, jego świadomości w systemie bezpieczeństwa informacyjnego organizacji. Samorządy terytorialne to skomplikowane organizmy, których dojrzałość wymaga przede wszystkim świadomości zagrożenia, by móc w sposób skuteczny i efektywny świadczyć swoje usługi. Cyberzakładka jest wprowadzeniem do osiągnięcia trwałych zmian w systemie bezpieczeństwa informacyjnego organizacji.)

- Łukasz Łaguna - Managing Associate / Head of the HR & LegalTech department, Baran Książek Bigaj sp. k.
"Sztuczna inteligencja w zatrudnieniu."
(Sztuczna Inteligencja w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Zastosowanie systemów AI rodzi jednak wiele wyzwań z perspektywy prawnej. AI może wspomóc działy HR przy pozyskiwaniu potencjalnych kandydatów do pracy, weryfikowaniu ich aplikacji bądź umawianiu na spotkania rekrutacyjne. Co ważne, systemy AI mogą pomóc wybrać najlepszych kandydatów w zależności od dobranych kryteriów. Wielokrotnie podkreślaną zaletą zastosowania systemów AI przy rekrutacji jest skrócenie wymaganego czasu na weryfikację kandydatów, ponieważ tego rodzaju oprogramowanie jest w stanie zrobić to znacznie szybciej.
Jednak systemy sztucznej inteligencji nie mogą w pełni zastąpić zespołów HR. Pomimo zwiększenia efektywności procesów zatrudnienia, system AI powinien jedynie rekomendować określone działania, ale nie może podejmować ostatecznej decyzji.)

 

Tematyka webinarium:

- Cyfryzacja jednostek publicznych - sprzęt IT i oprogramowanie
- Sprzęt IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej
- Cyberbezpieczeństwo samorządowych systemów informatycznych
- E-usługi w administracji
- Szeroki dostęp do ultra-szybkiego internetu
- Bezpieczeństwo danych i informacji
- Cloud computing
- Niezawodność infrastruktury informatycznej
- Elektroniczny obieg i archiwizacja dokumentów
- Systemy wideokonferencyjne
- Nagrywanie i transmisja sesji rady miasta/gminy/powiatu
- Kwalifikowany podpis elektroniczny
- Czytniki kodów kreskowych
- Zarządzanie zasobami infrastruktury gminy, miasta i powiatu
- Podstawy prawne informatyzacji w samorządzie terytorialnym

Grupa docelowa:
Przedstawiciele administracji samorządowej, odpowiedzialni za:
- teleinformatykę
- planowanie i zakup infrastruktury
- bezpieczeństwo IT, danych, informacji
- komunikację i usprawnienie dostępu obywateli do informacji
- zarządzanie dokumentacją
- usprawnienie procesów
- przetargi

 

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

Uczestnikom gwarantujemy: materiały konferencyjne, możliwość konsultacji z Ekspertami.

* Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.

PARTNERZY

Image
Image
Image

PRELEGENCI

dr Radosław Bulejak - Senior Associate | Radca prawny, Kancelaria Ożóg Tomczykowski

Marcin Pera - Statlook Expert, Media-press.tv S.A.

Paweł Szymczak – Kierownik sprzedaży w One System

Kamil Grzesik - Account Executive - Data Protection Solutions w Dell Technologies

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.