28.08.2013 - Facility & Property Management


28 sierpnia w Warszawie odbyła się IV edycja konferencji „Facility & Property Management – bezpieczena i oszczędna nieruchomość”.

Konferencja składała się z trzech sesji tematycznych: „Oszczędna Nieruchomość”, „Bezpieczeństwo i zarządzanie nieruchomością” oraz „Regulacje dotyczące zarządzania nieruchomością”.
Uczestnicy mieli okazje wysłuchać wielu interesujących wykładów poruszających niezwykle ważne aspekty całej branży nieruchomości.
Konferencję rozpoczął Pan Tadeusz Brach, prezes firmy IREM Polska, który przybliżył słuchaczom zmiany jakie na przestrzeni lat zaszły na rynku nieruchomości w Polsce.
Dużym zainteresowniem cieszyła się również prelekcja Pana Jakuba Tomczyka, przedstawiciela firmy Savills. Pan Jakub przedstawił zalety zastosowania energooszczędnych rozwiązań w obiektach handlowych i biurowych.
Uczestnicy mieli także okazję dowiedzieć się więcej na temat energooszczędności w warunkach zrównoważonego rozwoju, dzięki wystąpieniu Michała Pierzchalskiego, który pojawił się na konferencji w roli niezależnego eksperta z ramienia Krajowej Agnecji Poszanownia Energii. Pan Tomasz Ukleja natomiast przedstawił zasady bezpieczeństwa nieruchomości.
O funkcjonowaniu norm Facility Management w zarządzaniu procesami biznesowymi opowiedziała zgromadzonym Pani Renata Gabryelczyk z Komitetu Technicznego 315 ds. Facility Management.
Swoją obecnością także zaszczyciła nas przedstawicielka firmy Cushman&Wakefield, Pani Bożena Jurek, która opowiedziała przybyłym o niuansach relacji pomiędzy zarzadcą, a najemcą nieruchomości.
Konferencję wzbogaciły ponadto prezentacje Partnerów konferencji.
Pan Jakub Kozak z firmy Nedap, poruszył temat bezpieczeństwa, a dokładniej jak obniżyć koszty utrzymania budynku poprzez właściwą intergację systemów zabezpieczeń. Temat wzbudził spore zainteresowanie co przełożyło się na dość sporoą kolejkę do stanowiska firmy Nedap w trakcie przerwy.
Natomiast nasz kolejny Partner – firma EnMS w osobie Pana Marcina Trojnackiego – Prezesa Zarządu – poruszył temat analitycznych metod monitoringu i modelowania efektywoności wykorzystania energii.
Pan Damian Jakowski z firmy Enspirion przedstawił nowatorskie rozwiązania w kwestii zarządzania nieruchomością.
Jak informowali nas tegoroczni uczestnicy, konferencja była niezapomnianym wydarzeniem ostatnich miesięcy.
Na koniec pragnę raz jeszcze podziękować naszym Partnerom, Partnerom Merytorycznym, Patronom Honorowym, Patronom Medialnym i w szczególności wszystkim zgromadzonym Gościom:)

facility2013B

facility2013A

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki