25.09.2013 - E-Administracja w Polsce - fakt czy mit?

Czy bezpośredni dostęp do podstawowych informacji, brak kolejek w Urzędach, możliwość załatwienia wielu kwestii sprawnie i szybko za pomocą sieci wydają się być fikcją? Nie.
Już dziś praca Instytucji Publicznych w Polsce może być bardziej efektywna, a przepływ informacji między Urzędami a Obywatelami może odbywać się płynnie i bez zbędnych komplikacji – między innymi o tym, mieliśmy okazję posłuchać podczas konferencji „e-Administracja w Polsce – mit czy fakt", która odbyła się 25 września w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat" w Warszawie.
Konferencję rozpoczął wykład Pani Ireny Bąk z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, której prelekcja dotyczyła „Usług elektronicznych w urzędach pracy", a dokładniej ich stanu obecnego i perspektyw rozwoju. Mimo wczesnej godziny, wykład cieszył się dużym zainteresowaniem i przyciągnął wielu słuchaczy.
Kolejny wykład, którego mogliśmy wysłuchać to prezentacja Partnera Konferencji - ASTRAFOX - „System, który sam projektuje procesy obiegu dokumentów", poprowadzona przez wiceprezesa firmy – doktora Przemysława Sołdackiego. Wykład ten przykuł uwagę wszystkich uczestników.
Chwilę potem głos zabrał kolejny prelegent, Pan Gerard Karp z Kancelarii Wierzbowski Evershed, którego wykład dotyczył aktualnego dla wprowadzania systemów informatycznych zjawiska „Cloud Computing w Administracji Publicznej". Po wykładzie wszyscy uczestnicy, prelegenci i przedstawiciele firm będących Partnerami konferencji mieli okazję przedyskutować sytuację polskiej administracji, w miłej atmosferze podczas przerwy kawowej.
Po kilkunastu minutach mieliśmy okazję wysłuchać wykładu przedstawiciela firmy ENIGMA SOI, Pana Dariusza Chędoski, który poruszył jeden z najważniejszych problemów związanych z wprowadzaniem zmian w administracji, a mianowicie „Ochrona dokumentacji elektronicznej".
Następnie, nie odbiegając od tematu elektronicznej dokumentacji, wysłuchaliśmy wykładu o „Elektronicznym obiegu spraw w nowoczesnej organizacji" w oparciu o rozwiązania Partnera Konferencji, firmy OpenText. Wykład poprowadził Pan Jan Pirogowicz, prezes zarządu firmy Adrenalina Consulting.
Po wykładzie odbyła się kolejna przerwa, podczas której prelegenci odpowiadali na pytania zainteresowanych współpracą osób.
Po przerwie swoją prelekcję wygłosił Sekretarz Miasta Radlin, Pan Piotr Absalon, który zdobył uwagę słuchaczy przedstawiając praktyczną stronę wprowadzania zmian w administracji publicznej, zmieniając ją tym samym w nowoczesną administrację.
Konferencję zwieńczył wykład Pani Małgorzaty Biedy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – „Procedowanie spraw zgodnie z instrukcją kancelaryjną w Urzędzie Elektronicznym".
Konferencja cieszyła się dużą frekwencją, co tylko utwierdziło nas jako Organizatorów, jak aktualny i ważny jest temat wprowadzania zmian i unowocześniania administracji publicznej w Polsce. Wierzymy, że każdy z uczestników wyciągnął z udziału potrzebną wiedzę i mamy nadzieję, iż spotkanie obu stron – Partnerów oferujących rozwiązania z przedstawicielami administracji publicznej zaowocuje szybkim, sprawnym rozwojem administracji, a każdy obywatel już niebawem będzie mógł bez problemu załatwić wszystkie sprawy za pomocą sieci.
Serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego przedsięwzięcia naszym Partnerom, a także wszystkim prelegentom, którzy przedstawili nam swoje podejście i podzielili się doświadczeniem dotyczącym wprowadzania zmian w sektorze publicznym.

eadministracja2013

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki