PRELEGENCI


 

Image

mec. Anna Matusiak-Wekiera - Radca prawny, Head of Data Protection / Compliance Practice, JDP Drapała & Partners

Radca prawny, kieruje praktyką ochrony danych osobowych oraz compliance w kancelarii JDP Drapała & Partners. Specjalizuje się w zakresie ochrony danych osobowych, doradzając klientom w zakresie zgodności procesów biznesowych z przepisami ochrony danych osobowych, wdrożeń przepisów RODO, audytów powdrożeniowych, jak również wykonując funkcję inspektora ochrony danych (IOD). Wykładowczyni zagadnień prawnych związanych z ochroną danych osobowych na studiach podyplomowych, prelegent branżowych szkoleń i konferencji.

Image

Sebastian Wąsik - Country Manager na Polskę, baramundi software AG

Absolwent wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej oraz International MBA na St. Gallen Business School w Szwajcarii.
Odpowiedzialny za działania na polskim rynku w obszarze rozwoju biznesu, sprzedaży jak również wsparcia programu partnerskiego w Polsce. Promuje innowatorskie, wysoce wyspecjalizowane rozwiązanie baramundi Management Suite ułatwiające pracę administratorów IT szerokiego spektrum firm i instytucji z każdej branży. Zajmował się zarządzaniem zespołami handlowymi, kreowaniem strategii biznesowych firm oraz produktów oraz bezpośrednią sprzedażą kompleksowych rozwiązań, oprogramowania i usług IT dla instytucji rządowych, operatorów telekomunikacyjnych, międzynarodowych banków i instytucji w wielu krajach. Był odpowiedzialny za strategie i zarządzanie oddziałami polskich firm z branży IT za granicą.

Image

Marcin Pera - Statlook Expert, Media-press.tv S.A.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu wyniesione z sektora prywatnego i publicznego. Od lat zajmuję się współtworzeniem wielu projektów i produktów, także w branży IT.
Stara się być na bieżąco z nowinkami w świecie muzyki, filmu, spraw społecznych i technologii.

Image

Katarzyna Gorzkowska - Prawnik, APLAW Artur Piechocki

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych i prywatności. Zajmuje się również sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa cywilnego i handlowego. Pełni także funkcję Inspektora Ochrony Danych. Uczestniczy we wdrożeniach projektów w obszarach IoT, blockchain i RODO. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz artykułów na łamach Dziennika Gazety Prawnej i Rzeczpospolitej. Członek Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa „Fontes” oraz grup roboczych ds. Internet of Things i Cyberbezpieczeństwa działających w Ministerstwie Cyfryzacji.
Absolwentka Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie i studiów podyplomowych: Prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim, Ochrona danych osobowych i zarządzanie bezpieczeństwem informacji na Uczelni Łazarskiego oraz Cyberbezpieczeństwo i Informatyka śledcza na Uczelni Łazarskiego. Ukończyła również Szkołę Praw Własności Intelektualnej prowadzoną przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza (Centrum IP) w Warszawie. Uczestniczyła w szkoleniach z mediacji, zarządzania organizacjami i projektów CSR.

Image

Karol Wodecki - Senior Penetration Coordinator and Planning Manager, Standard Chartere

W firmie, odpowiedzialny za koordynacje pentestów wewnąrtz banku czyli white hat hacking. Prywatnie pasjonat bezpieczeństwa internetowego, polityki międzynarodowej, elektroniki, off-roadu oraz literatury szpiegowskiej.

Image

Patryk Kuchta - Group Data Protection Manager, Medicover Sp. z o.o.

Group Data Protection Manager w Medicover zajmujący się zawodowo ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. Ukończył z wyróżnieniem studia o kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Obrony Narodowej ze specjalizacją Bezpieczeństwo Informacyjne. Jako Audytor Wewnętrzny na normę ISO/IEC 27001:2013 prowadzi regularne audyty w zakresie zgodności z normą, politykami bezpieczeństwa, oraz regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Członek grupy roboczej odpowiedzialnej za wytyczne dotyczące zabezpieczeń i analizy ryzyka do Kodeksu Postępowania dla Sektora Medycznego. Prowadzący szkolenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i prywatności.

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.