25.02.2021 r.


Legal technology - innowacje dedykowane prawnikom

Globalny postęp technologiczny w niemal każdym obszarze biznesu determinuje zmiany w branży prawniczej. Podobnie jak wszystkie inne sektory, również i branża prawna, kojarzona nadal z dość konserwatywnym środowiskiem, coraz mocniej odczuwa ogrom informacji, jakie każdego dnia “atakują” nas z każdej strony. Setki akt, regulacji, komentarzy i dokumentów. Rosnące stosy papierów. Brak scyfryzowanej wersji części z nich. Rozproszenie danych w różnych źródłach. Rozwiązania technologiczne ułatwiające świadczenie usług prawnych i pracę z przepisami to już konieczność.


Dowiedz się więcej, weź udział w konferencji ONLINE:

"Legal Technology - innowacje dedykowane prawnikom"

25 lutego 2021

Prelekcje poprowadzą m.in.:

- Grzegorz Furgał - Rzecznik prasowy KRRP, doktorant na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
"Komunikacja i zarządzanie relacjami online w ramach marketingu kancelarii prawnej"
(2020 rok był rokiem komunikacji online. Z dnia na dzień kancelarie prawne musiały przestawić się na komunikację online. Zarządzanie relacjami nigdy jeszcze nie było tak trudne. Nigdy jeszcze tak ważne nie były narzędzia online służące do komunikacji. Rok 2021 będzie również rokiem komunikacji i zarządzania relacjami online. Jak się do niego przygotować? O tym usłyszycie państwo w prelekcji.)

- Monika Markisz - Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego Monika Markisz
"Wyzwania i ryzyka wiążące się z prowadzeniem szkoleń on-line z zakresu prawa"
(Bez względu na to, czy jesteś prowadzącym, czy też słuchaczem, szkolenia on-line to szczególna formuła przekazywania i odbioru wiedzy. Są tacy, którzy uważają, że szkolenia on-line to strata czasu, ale faktem jest, że taka forma edukacji jest od kilku miesięcy standardem. Podczas wystąpienia zostana poruszone następujące zagadnienia: Jak przygotować się do szkolenia on-line z perspektywy wykładowcy - okoliczności ważne, nieistotne i kluczowe; Materiały dla uczestników; Praktyczne wskazówki dla wykładowców; Ryzyka, zagrożenia i wpadki w czasie szkoleń prowadzonych on-line; Korzyści, szanse i wyzwania związane z nowoczesnymi formami edukacji.)

- Piotr Świstak - Adwokat, dyrektor oddziału w Rzeszowie,GWW Ladziński, Cmoch i Wspólnicy Sp. k.
"E-doręczenia i elektroniczne podpisy – narzędzia nowoczesnego prawnika"
(Doręczenia elektroniczne pism sądowych to ostatnio gorący temat dla świata prawniczego. Czy naprawdę jest to tak rewolucyjna zmiana, jak się ją zapowiada? Już dzisiaj funkcjonuje przecież szereg systemów umożliwiających e-korespondencję z instytucjami publicznymi. System ePUAP, PUE ZUS, E-zamówienia, to tylko niektóre z nich, a pandemia COVID-19 wyraźnie przyspieszyła trend zastępowania komunikacji tradycyjnej tą elektroniczną. Jak w praktyce wygląda korzystanie z e-podpisów i e-doręczeń ? Jakie są plusy i minusy tych rozwiązań ? Jakie zmiany szykują się w tych obszarach ? Te problemy postaram się poruszyć podczas prelekcji w oparciu o przypadki z mojej praktyki zawodowej).

- Tomasz Palak - radca prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Palak
"Narzędzia i technologie przydatne w marketingu kancelarii"
(Wspieranie się przez kancelarie technologią w zakresie marketingu ma miejsce coraz częściej. Wkrótce zapewne stanie się standardem. Odbiorcy prelekcji będą w stanie z wyprzedzeniem skorzystać z narzędzi, które umożliwiają legalną i skuteczną promocję.)

- dr Joanna Roszak – doradca w zakresie marketingu usług prawniczych
"2021 - trendy w marketingu kancelarii prawnych"
(COVID-19 zmienił wszystko, także marketing kancelarii prawnych, w którym coraz bardziej potrzebne są konkretne dane, umiejętność ich zrozumienia i wyciągania wniosków – aby unikać błędów czy też korygować dotychczasowe działania. Marketing z każdym rokiem staje coraz bardziej analityczny i narzędziowy. Jakie są trendy na najbliższy rok? Co kancelarie robią dobrze, a co wymaga poprawy?)

Tematyka konferencji:

- Rozwiązania IT usprawniające pracę prawnika i zarządzanie kancelarią prawną

 • Podpis elektroniczny (E-Signature)
 • Obieg i archiwizacja dokumentów
 • Organizacja pracy i komunikacja
 • Sztuczna inteligencja
 • Zarządzanie sprawami/sporami
 • Narzędzia „szyte na miarę” danej organizacji
 • Outsourcing procesów prawnych

- Obsługa klienta i zarządzanie relacjami

- Ochrona danych osobowych

- Trendy w marketingu kancelarii prawnych

Grupa docelowa:

 • Partnerzy
 • Adwokaci
 • Radcowie Prawni
 • Doradcy Podatkowi
 • Dyrektorzy Administracyjni
 • Dyrektorzy ds. marketingu i PR
 • Kierownicy kancelarii/sekretariatu


Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla pozostałych osób, w tym przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

*Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.

PARTNERZY

PRELEGENCI

Grzegorz Furgał - Rzecznik prasowy KRRP, Uniwersytet Warszawski

dr Joanna Roszak – doradca w zakresie marketingu usług prawniczych

Tomasz Palak - radca prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Palak

Monika Markisz - Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego Monika Markisz

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.