PRELEGENCI


 

Image

dr hab. Joanna Mytnik - Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej

Projektantka procesów uczenia się (UX i design thinking), posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej ze studentami i wykładowcami. Jej pasją jest uczenie, najczęściej z wykorzystaniem niestandardowych metod i narzędzi, wykorzystuje gamifikację w edukacji od 2013 r., kursy akademickie prowadzi w formie zgrywalizowanej. W swojej pracy dydaktycznej, poza grywalizacją, stosuje gry miejskie i planszowe, szeroko wykorzystuje nowe technologie w pracy ze studentami. Tworzy narzędzia edukacyjne wspierające proces uczenia się, współpracy, budowania zaufania w grupie edukacyjnej i dbania o relacje. Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickich „Ideatorium” na Uniwersytecie Gdańskim (od 2014 r.). Jest ekspertem w międzynarodowym projekcie Erasmus Plus „INDOPED - aktywne metody nauczania w indonezyjskich uczelniach wyższych” (2015-2018) w zakresie wdrażania grywalizacji. Odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej (2016 r.). Laureatka nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego (2019 r.). Czterokrotna beneficjentka Funduszu Innowacji Dydaktycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualnie dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji na Politechnice Gdańskiej. www.joannamytnik.com

Image

dr Izabela Mrochen - Certyfikowany ekspert ds. dostępności cyfrowej, MultiAccess Centre

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w 1995 roku, następnie w 1998 roku studia wyższe z zakresu języka angielskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Jej prace magisterskie związane były tematyką z zakresu językoznawstwa. Badania językoznawcze również zostały zawarte w pracy doktorskiej, którą obroniła w 2009 roku. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoje zainteresowania ponownie skupiła wokół problematyki związanej z tłumaczeniem napisów oraz wykorzystania najnowszej technologii komputerowej, w szczególności narzędzia CAT (Computer Assisted/Aided Tools). W 2016 roku otrzymała certyfikat potwierdzający wiedzę i umiejętności audytowania stron zgodnie z zasadami WCAG 2.0 nadanym przez University of South Australia oraz Media Access Australia. Od 2017 certyfikowany projektant stron na CMS Word Press. Jest członkiem grupy roboczej ds. zasobów internetu oraz członkiem grupy roboczej ds. kompetencji cyfrowych przy Ministerstwie Cyfryzacji. Od kilku lat prowadzi warsztaty i seminaria przybliżając tematykę cyberprzestrzeni w zakresie użyteczności i dostępności materiałów elektronicznych oraz stron internetowych.

Image

Andrzej Wiśniewski - Business Development Manager, Kontel

Ukończył Politechnikę Warszawską i studia podyplomowe w Szkole Biznesu uzyskując tytuł MSc in Business. Od przeszło 30 lat odpowiada za rozwój portfolio produktowego KONTEL. Nawiązuje nowe kontrakty w obszarze bezpośredniego importu i wyłącznej dystrybucji w Polsce i regionie CEE. Dzięki biznesowej intuicji i doświadczeniu przyciąga do oferty KONTEL innowacyjne rozwiązania światowych liderów rynku Audio-Wideo. Tworzy i kształtuje relacje na najwyższych szczeblach zarządów. Zrealizował strategiczne projekty sprzedażowe w centralnej i wschodniej Europie, kluczowe dla pozycji wielu marek z oferty.

Image

dr hab. Agnieszka Wierzbicka - Profesor, Uniwersytet Łódzki

Zatrudniona jest stanowisku profesora uczelni w Instytucie Języka Polskiego i Logopedii, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2002 r. zajmuje się problematyką kształcenia zdalnego, a jej zainteresowania dotyczą metodyki i skuteczności procesów komunikacji w e-learningu oraz efektywnego zarządzania i realizacji projektów e-learningowych w różnego rodzaju instytucjach (uczelnie, szkoły, firmy). Autorka monografii „Dydaktyczne i komunikacyjne aspekty e-edukacji akademickiej” (2019) oraz ponad 30 artykułów naukowych poświęconych e-learningowi. Koordynatorka kilkunastu projektów e-learningowych oraz projektantka wielu kursów online. Od trzech lat także audytorka i ekspertka WCAG 2.1, opracowująca materiały dydaktyczne dla osób z niepełnosprawnościami.

Image

Piotr Grzegorzewski - Videoconferencing Solutions Director, Kontel

Związany jest z firmą KONTEL od 25 lat. Współtworzy, wraz zespołem doświadczonych specjalistów KONTEL, kanał dystrybucji dla rozwiązań wideokonferencyjnych, sukcesywnie powiększając liczbę partnerów handlowych, integratorów AV i instalatorów. Jest też cenionym doradcą w zakresie doboru rozwiązań wideo, osobą potrafiącą w przystępny sposób przekazać wiedzę techniczną zarówno partnerom, jak i członkom zespołu projektowego. Zrealizował największe projekty sprzedażowe w historii firmy KONTEL.

Image

Tomasz Stajniak - Audio-Video Systems Engineer, Kontel

Inżynier Wsparcia Technicznego KONTEL, wyspecjalizowany w obszarze rozwiązań AV. Służy partnerom handlowym i klientom końcowym głosem doradczym. Świadczy pomoc techniczną na każdym etapie wdrożenia i instalacji systemów wideokonferencyjnych i VoIP. Posiada liczne certyfikaty globalnych liderów rynku wideo i profesjonalnego audio (Poly, Yealink, Yamaha, Arec, Roomz, Konftel, Barco i inne). Odznacza się wysokim profesjonalizmem, co wpływa na zacieśnianie relacji firmy KONTEL z kanałem partnerskim. Absolwent Politechniki Radomskiej.

© 2022 PIRB. All Rights Reserved.