PRELEGENCI


 

Image

Patryk Kuchta - Group Data Protection Manager, Medicover Sp. z o.o.

Group Data Protection Manager w Medicover zajmujący się zawodowo ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. Ukończył z wyróżnieniem studia o kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Obrony Narodowej ze specjalizacją Bezpieczeństwo Informacyjne. Jako Audytor Wewnętrzny na normę ISO/IEC 27001:2013 prowadzi regularne audyty w zakresie zgodności z normą, politykami bezpieczeństwa, oraz regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Członek grupy roboczej odpowiedzialnej za wytyczne dotyczące zabezpieczeń i analizy ryzyka do Kodeksu Postępowania dla Sektora Medycznego. Prowadzący szkolenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i prywatności.

Image

Wojciech Wróbel - Business Development Manager Data Protection, Fujitsu

W Fujitsu odpowiada za techniczne wsparcie sprzedaży przy projektach z zakresu infrastruktury IT: Data Center i Data Protection. Blisko 20-letnie doświadczenie w technologiach IT zdobywał w sektorze informatycznym, bankowym i telekomunikacyjnym. Od ponad 20 lat związany z Fujitsu.

Image

Łukasz Kołodziejczyk - CEO w Signum Consulting
Profesjonalny konsultant, rozwiązań w zakresie systemów bezpieczeństwa organizacji, bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa danych osobowych oraz systemów informatycznych służących do przetwarzania danych osobowych, działający w grupie specjalistów Signum Consulting. Absolwent Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej, absolwent i wykładowca studiów podyplomowych "Zarządzanie bezpieczeństwem informacji" w Szkole Głównej Handlowej oraz absolwent studiów podyplomowych „Prawo Własności Intelektualnej i Prawo Nowych Technologii" na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Odpowiedzialny za wdrożenie i nadzór nad realizacją polityk bezpieczeństwa we wszystkich obszarach w spółce Grupa Wirtualna Polska (www.wp.pl). Pełnił funkcje menadżera Działu Bezpieczeństwa Informacji, Administratora Bezpieczeństwa Informacji, Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie związane z rozwojem usług świadczonych drogą elektroniczną. Uzyskał certyfikat bezpieczeństwa osobowego do klauzuli ściśle tajne, tajne i poufne wystawiony przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Posiada certyfikat Audytora wewnętrznego normy ISO27001 wystawiony przez British Standards Institution Polska. Członek SABI – Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych oraz Grupy Prawnej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Image

Tomasz Szwelnik - Współzałożyciel oraz Prezes Zarządu VoiceLab.AI
Absolwent Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej – Wydział Elektroniki i Telekomunikacji specjalizacja Inżynieria Dźwięku. Posiada 20 lat doświadczenia w branży teleinformatycznej oraz w zakresie technologii przetwarzania sygnałów. Aktywnie uczestniczy we wdrożeniach rozwiązań informatycznych dla sektora finansów, telekomunikacji, sądownictwa, medycyny oraz logistyki. Brał udział w wielu warsztatach biznesowych oraz technologicznych, między innymi w Dolinie Krzemowej (USA) oraz Cambridge (UK). Jest uczestnikiem oraz prelegentem wielu konferencji związanych z zagadnieniami rozpoznawania mowy dla call center, mobile banking, biometrii oraz sztucznej inteligencji. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień jako przedsiębiorca m.in. zdobycie tytułu „Lider Innowacji 2006” w konkursie Agencji Rozwoju Pomorza S.A., zdobycie nagrody w konkursie na biznesplan organizowanym przez Fundację Gospodarczą w Gdyni, wyróżnienie dla Biznes Planu dot. „Rozpoznawania oraz weryfikacji mowy w systemach kontroli dostępu” w konkursie organizowanym przez miasto Gdynia. Współzałożyciel VoiceLab.AI oraz Prezes Zarządu.

Image

Piotr Kubiak - CEO, Statlook
Związany z branżą IT od ponad 12 lat. Specjalizuje się w oprogramowaniu do zarządzania zasobami IT (ITAM), Software Asset Management oraz kwestiach związanych z legalnością oprogramowania i monitorowaniem aktywności użytkowników. Certyfikowany Audytor Microsoft SAM.
Współuczestniczy w rozwoju systemów Uplook i Statlook do zarządzania zasobami IT i bezpieczeństwem danych. Prywatnie, ojciec dwójki małych użyszkodników i miłośnik makrofotografii oraz badmintona.

Image

Izabela Błachnio-Wojnowska - dyrektor biura ds. Programu Cyberbezpieczeństwa i Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, BNP Paribas Bank Polska S.A.

Od ponad 15 lat specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa teleinformatycznego, zarządzania ryzykiem, zarządzania ciągłością działania i zarządzania jakością. Obecnie od prawie 7 lat związana z BNP Paribas Bank Polska, gdzie jako Dyrektor Biura Governance and CyberSecurity Program Bureau odpowiada m.in. za zarządzanie bezpieczeństwem informacji, zarządzanie i koordynację Programu Cyberbezpieczeństwa opartego o wymagania NIST, zarządza ryzykiem IT i Security. Zrealizowała w swojej karierze kilkadziesiąt audytów na zgodność z normą ISO27001, wdrożyła w kilku firmach System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w tym również w BNP Paribas Bank Polska, gdzie w 2019r. System pomyślnie przeszedł certyfikację. Jednym z największych wyzwań ostatnich lat pracy w BNP Paribas Bank Polska było ujednolicenie procesów w obszarze bezpieczeństwa wynikających z dwóch dużych fuzji Banku. W 2019 roku otrzymała wyróżnienie dla wybitnych kobiet w obszarze cybersecurity: „TOP20 Woman in CyberSecurity in Poland” organizowanym przez „Perspektywy”. Czynna członkini „Cyber Women Community” przy „CSO Council” .

Image

Dariusz Woźniak - Inżynier techniczny Bitdefender Polska, Marken Systemy Antywirusowe

Zastępca kierownika działu technicznego. W świecie IT jestem od 6 lat. Wcześniej zajmowałem się kwestiami m.in. sprzętowymi takimi jak serwery, stacje robocze oraz wdrożenia systemów ERP. Obecnie najbliższe są mi zagadnienia związane z sieciami oraz administracją Windows Server. Po pracy amatorsko trenuję Crossfit oraz kolarstwo szosowe.

Image

Tomasz Jurgielewicz - Head of Security Development, Lukardi

Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa SAP. Zarządza zespołem Security w Lukardi odpowiadając za realizację skutecznych projektów SAP Security. Głównymi obszarami wsparcia są te związane z zarówno warstwą autoryzacji (identyfikacja konfliktów, SoD) jak i warstwą techniczną (monitorowanie środowisk SAP w czasie rzeczywistym i integracja z SIEM).

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.