• Opening Times: Mon - Sat 8.00 - 18.00

31.03.2022 r.

Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania

Czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana też Przemysłem 4.0 dzieje się właśnie na naszych oczach. Dzięki takim technologiom jak chmura obliczeniowa, analiza Big Data czy Internet Rzeczy możliwy jest dostęp do każdej informacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki Przemysłowi 4.0 możliwa jest też ekonomicznie opłacalna i bardzo elastyczna produkcja zindywidualizowanych lub małoseryjnych wyrobów, opracowanych pod ścisłe potrzeby klienta. Często czwartą rewolucję przemysłową określa się też jako przejście do przemysłowych systemów cyfrowo-fizycznych.

Zapraszamy do udziału w konferencji ONLINE "Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania", która odbędzie się 31 marca 2022 roku. Podczas wydarzenia eksperci przekażą uczestnikom swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nowych technologii i innowacji wykorzystywanych w przemyśle. Będzie to doskonała okazja do dyskusji o aspektach praktycznych zarządzania produkcją i problemach w podejmowaniu optymalnych decyzji menedżerskich.
 
 
W programie m.in.:
 

- dr Piotr Kaczmarek-Kurczak - Katedra Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego
"Siedem transformacji według metodologii Advanced Manufacturing (ADMA) i tworzenie strategii transformacji cyfrowej."
(Od kilku lat metodologia ADMA (Advanced Manufacturing) zdobywa coraz większa popularność jako metoda oceny dojrzałości transformacji przedsiębiorstw przemysłowych w kierunku „fabryki przyszłości”. Metodologia ta zdobyła uznanie Komisji Europejskiej i jest obecnie rekomendowana jako europejski standard oceny firm przemysłowych. Od tego roku jest również wykorzystywana w Polsce przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości jako format oceny firm w konkursie „Fabryka Przyszłości” oraz metoda tworzenia strategii rozwoju w projektach Szkoła Lidera transformacji cyfrowej i Szkoła Eksperta. Jakie są założenia tej metody i w jaki sposób może ona pomóc przedsiębiorstwom w projektowaniu zmian i inwestycji?”)

 

- dr inż. Waldemar Osmólski - Katedra Systemów Informatycznych i Technologii Cyfrowych, Wyższa Szkoła Logistyki
"Cyfryzacja wymiany informacji w ujęciu Logistyki 4.0"
(Prelekcja będzie dotyczyła systemów wymiany informacji w łańcuchach dostaw, opartych na rozwiązaniach logistyki 4.0, a służących przede wszystkim zmianie podejścia do łączenia systemów komputerowych. Przedstawiona zostanie krótka charakterystyka logistyki 4.0, interpretowanej jako ekosystem funkcjonowania procesów logistycznych oraz jej główne cztery filary funkcjonalne. Poruszona będzie również tematyka z zakresu standaryzacji funkcjonalnej i informacyjnej, jako podstaw do prawidłowego i szybkiego łączenia różnego rodzaju systemów komputerowych przedsiębiorstw działających w łańcuchach dostaw. W szczególności zostanie przedstawiony najnowszy standard połączeń oparty na rozwiązaniach e-Delivery oraz e-Freight wraz z przykładem wdrożenia tego rozwiązania.)

- Izabela Trojan - Senior Sales Manager, Astrafox sp. z o.o.
"Rozwiązania Business Intelligence w odpowiedzi na wyzwania firm produkcyjnych"
(Czy zebrane dane w Excelu nie pozwalają Ci na bieżące pomiary przestojów i analizę ich powodów? Czy czas pracy i procent niezawodności jest oceniany intuicyjnie? Brakuje Ci też automatycznego odświeżania danych w określonych interwałach czasowych? Jeśli powyższe kwestie brzmią znajomo i chcesz poznać rozwiązania, które są odpowiedzią na wyzwania stojące przed branżą produkcyjną - zapraszamy do wysłuchania naszej prelekcji. Opowiemy o rozwiązaniu wdrożonym u jednego z naszych klientów, który dzięki wprowadzonych rozwiązaniom zyskał możliwość reakcji na przestoje oraz natychmiastową analizę. Dane są automatycznie przetwarzane i czyszczone. W efekcie doprowadziło to do zwiększenia niezawodności w kluczowych procesach produkcyjnych.)

- Julian Malaka - Specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)
"Przemysł 4.0 (nie) kończy się na transformacji branży produkcyjnej?"
(Czy zaawansowana technologia, rozumiana jako sposób wytwarzania, przesądza o sukcesie firmy produkcyjnej? Jakie znaczenie mają w tym internet rzeczy, sztuczna inteligencja, duże zbiory danych i ich analiza, predykcyjne utrzymanie ruchu, koncentracja na człowieku czy inżynieria zorientowaną na klienta? Co więcej – czy te rozwiązania dotyczą tylko sektora produkcyjnego, czy może jest na nie miejsce w różnych innych łańcuchach wartości? Co kształtuje model biznesu, który jest gotowy, by sprostać nie tylko obecnym, ale również przyszłym oczekiwaniom rynku? I co najważniejsze – jak przygotować się do rozwoju w tym kierunku, czyli do nieuniknionego kroku w przyszłość, by firma nie stała się przeszłością? Czy to dotyczy również Ciebie? Zapraszam na prelekcję na ten temat, by spróbować odnaleźć odpowiedzi!)

 

Dawid Piaskowski - Senior Manager ds. Kluczowych Klientów, EDORADCA Sp. z o.o. Sp.k.
"Wsparcie przedsiębiorstw w transformacji do Przemysłu 4.0"
(Cele budżetu UE na lata 2021-2027 w zakresie transformacji do Przemysłu 4.0; Kierunki wsparcia przedsiębiorstw w ramach FENG na lata 2021-2027; Dofinansowanie inwestycji i badań firm produkcyjnych)

 

- Bartłomiej Lux - Prokurent, CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. - VENDO.ERP®
"Efektywności zarządzania produkcją w aspekcie wykorzystania systemu klasy MES"

 

Tematyka konferencji:

 • Zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa i utrzymanie ruchu
 • Nadzorowanie procesów
 • Efektywne zarządzanie produkcją
 • Obsługa procesów logistycznych
 • Elektroniczny obieg dokumentów
 • Analiza i ocena efektywności produkcji
 • Mobilne systemy
 • Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)
 • Sztuczna Inteligencja (AI)
 • Cyberbezpieczeństwo
 • Robotyka
 • Druk 3D

 

Grupa docelowa:
Przedstawiciele zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w szczególności:

 • Dyrektorzy i kierownicy ds. technicznych
 • Dyrektorzy, kierownicy i mistrzowie produkcji
 • Kierownicy i inżynierowie Utrzymania Ruchu
 • Dyrektorzy, kierownicy i specjaliści ds. zakupów
 • Właściciele firm, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych
 • Dyrektorzy zarządzający
 • Dyrektorzy i kierownicy ds. logistyki
 • Szefowie departamentów informatyki
 • Kierownicy planowania produkcji i dostaw
 • Inżynierowie ds.jakości

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*

* Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.

PARTNERZY

Image
Image
Image

PARTNER MERYTORYCZNY

Image

PRELEGENCI

 dr Piotr Kaczmarek-Kurczak - Katedra Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego

Bartłomiej Lux - Prokurent, CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. - VENDO.ERP

dr inż. Waldemar Osmólski - Katedra Systemów Informatycznych i Technologii Cyfrowych, Wyższa Szkoła Logistyki

 Dawid Piaskowski - Senior Manager ds. Kluczowych Klientów,EDORADCA Sp. z o.o. Sp.k.

Julian Malaka - Specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)

Izabela Trojan - Senior Sales Manager, Astrafox sp. z o.o.

© 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead