Czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana też Przemysłem 4.0 dzieje się właśnie na naszych oczach. Dzięki takim technologiom jak chmura obliczeniowa, analiza Big Data czy Internet Rzeczy możliwy jest dostęp do każdej informacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki Przemysłowi 4.0 możliwa jest też ekonomicznie opłacalna i bardzo elastyczna produkcja zindywidualizowanych lub małoseryjnych wyrobów, opracowanych pod ścisłe potrzeby klienta. Często czwartą rewolucję przemysłową określa się też jako przejście do przemysłowych systemów cyfrowo-fizycznych.
- dr inż. Dariusz Mazur - Prezes w firmie Madar Sp. z o.o.
"Przewidywanie awarii maszyn metodami wibroakustycznymi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji."
(Postawiono hipotezę, iż wibracje maszyn odzwierciedlają ich stan działania. Jeżeli wprawne ucho na podstawie dźwięku jest w stanie wykryć nieprawidłowości w działaniu maszyny to system AI również powinien. Maszyny produkcyjne powinny podlegać ciągłemu monitoringowi, który pozwoli na wczesne wykrycie anomalii zanim wystąpi awaria. W kontekście przewidywania awarii, maszynę można monitorować jako całość a nie poszczególne jej składowe (jak wirniki, pasy transmisyjne itp.) Każda maszyna emituje drgania – dźwięki, również niesłyszalne dla ludzkiego ucha, które tworzą obrazy wibroakustyczne. Jesteśmy w stanie nauczyć system informatyczny AI, które obrazy z danej maszyny są prawidłowe a z wykorzystaniem ciągłego monitoringu przewidywać nieprawidłowości w działaniu maszyn na tak wczesnym etapie, że człowiek nie jest w stanie ich wykryć. Tak powstał system Metium…)
- Maciej Kubiak - Adwokat, Partner Zarządzający - SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k.
"Sztuczna inteligencja – jak korzystać w biznesie i na jakie ryzyka uważać?"
- Marek Amrozy - Prokurent, Kierownik działu efektywności energetycznej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
"Nadchodzący obowiązek dla przedsiębiorstw - Systemy Zarządzania Energią wg ISO 50001 - co oznacza i jak się do niego przygotować"
- dr inż. Julian Malaka - Audytor i trener audytorów ADMA, LMB INŻYNIERIA Sp. z.o.o.
"Przemysł 4.0 w trzech wymiarach – zobacz to, czego nie widać"
(W transformacji przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0 niezmiernie istotną sprawą jest odpowiednia orientacja w bieżących działaniach, związanych z nimi zasobach oraz interesariuszach. Wiele decyzji projektowych wymaga dopasowania się do regulacji prawnych, przeprowadzenia określonych analiz czy też przygotowania odpowiedniej dokumentacji, co wiąże się z potrzebą stałej komunikacji i koordynacji pracy wielu specjalistów oraz współbieżnego dostępu do określonych źródeł informacji, które zawsze muszą reprezentować najnowszą ich wersję. Wskazane jest zbudowanie dynamicznej, stale aktualizowanej mapy zasobów (w tym często nie w postaci konkretnych obiektów materialnych, ale abstrakcyjnych – takich jak normy, wytyczne, cele czy założenia), która pokaże powiązania między nimi i ułatwi każdej osobie rozpoznanie, na co lub na kogo jej działania mają wpływ albo co lub kogo należy w nich uwzględnić. Julian Malaka zaprezentuje podejście metodyczne i narzędziowe do tworzenia tego typu map w systemach produkcyjnych i biznesowych. Podejście dopasowane do uwarunkowań Przemysłu 4.0 – rewolucji w zakresie elastyczności i odporności działalności wytwórczej, której celem jest jak największa kompatybilność między interesariuszami w ramach przemysłowych ekosystemów. Zapewnić ma to standaryzacja i usprawnianie kooperacji przez cyfryzację i automatyzację w obiegu informacji w powiązaniu z odpowiednimi sposobami komunikacji i wizualizacji.)
Tematyka konferencji:
- Zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa i utrzymanie ruchu
- Przemysł 4.0 w praktyce
- Dyrektywa NIS2 a Przemysł 4.0
- Kody 2D w przemyśle
- Nadzorowanie procesów
- Efektywne zarządzanie produkcją
- Obsługa procesów logistycznych
- Elektroniczny obieg dokumentów
- Analiza i ocena efektywności produkcji
- Mobilne systemy
- Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)
- Sztuczna Inteligencja (AI)
- Cyberbezpieczeństwo
- Robotyka
- Druk 3D
Grupa docelowa:
Przedstawiciele zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w szczególności:
- Dyrektorzy i kierownicy ds. technicznych
- Dyrektorzy, kierownicy i mistrzowie produkcji
- Kierownicy i inżynierowie Utrzymania Ruchu
- Dyrektorzy, kierownicy i specjaliści ds. zakupów
- Właściciele firm, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych
- Dyrektorzy zarządzający
- Dyrektorzy i kierownicy ds. logistyki
- Szefowie departamentów informatyki
- Kierownicy planowania produkcji i dostaw
- Inżynierowie ds.jakości
Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.
Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*
* Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania przyczyny.
PARTNER
PARTNERZY MERYTORYCZNI
PRELEGENCI
Maciej Kubiak - Adwokat, Partner Zarządzający - SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k.
dr inż. Julian Malaka - Audytor i trener audytorów ADMA, LMB INŻYNIERIA Sp. z.o.o.
dr inż. Dariusz Mazur - prezes w firmie Madar Sp. z o.o.
Marek Amrozy - Prokurent, Kierownik działu efektywności energetycznej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.