PRELEGENCI


 

Image

Katarzyna Strzegowska - Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

Magister ekonomii, absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Od 22 lat związana z branżą transportu autobusowego, a od 9 lat z komunikacją miejską. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie organizacji i realizacji międzynarodowych i krajowych przewozów osób. W latach 2016 – 2020 Zastępca Dyrektora, Dyrektor Pionu Ekonomiczno - Finansowego ZTM w Warszawie. Od jesieni 2020 r. jako Dyrektor Naczelna nadzoruje pracę ZTM w Warszawie - największego organizatora transportu publicznego w Polsce.
Do najważniejszych zadań ZTM należą: organizacja, zarządzanie i nadzorowanie transportu publicznego w ponad dwumilionowej metropolii oraz jej aglomeracji. W dni powszednie do obsługi linii komunikacyjnych kierujemy ponad 1,5 tysiąca autobusów, 417 składów tramwajowych, 54 pociągi metra oraz 20 jednostek Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Nadzorowana przez ZTM sieć komunikacyjna w Warszawie liczy około 3,6 tysiąca kilometrów, a poza stolicą około 1,4 tysiąca kilometrów. W 2020 r. ze świadczonych przez nas osób skorzystało ponad 726 mln pasażerów.

Image

 Jacek Grzeszak - starszy analityk zespołu strategii, Polskim Instytucie Ekonomicznym

ekonomista, specjalista ds. nowoczesnej mobilności. Autor i współautor raportów PIE, w tym: "Autonomiczny Transport Przyszłości". Prowadzący Podcastu PIE. Członek i współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Współinicjator Pieszej Masy Krytycznej - protestów na rzecz infrastruktury pieszej w Warszawie.

Image

dr Adrian Misiejko –  konsultant, Dr Ziemski &Partners Kancelaria Prawna w Poznaniu

Zawodowo i naukowo zajmuje się prawem administracyjnym, w tym ustrojem samorządu terytorialnego i gospodarką komunalną. Autor m.in. poradnika „Publiczny transport zbiorowy. Przewodnik dla organów samorządu terytorialnego”.